Choć miały zostać oddane do użytku na przełomie października i listopada ub.r., do tej pory są wyłączone z użytkowania. Dlaczego?
To jedna z tych historii, jakie w nadsańskim mieście są w zasadzie codziennością. Ich wspólnym mianownikiem jest tytuł „niekończącej się opowieści”. Od bardzo wielu miesięcy sygnalizowaliśmy potrzebę pilnego remontu Schodów Grodzkich, zwanych inaczej Rycerskimi i kiedy to wreszcie stało się faktem, wydawało się, że nic nie może przeszkodzić w szybkim oddaniu ich do użytku. Już bezpiecznych, nie wywołujących u przechodniów strachu, że ten czy ów może sobie zrobić krzywdę.
Pod koniec marca 2023 r. 23 marca 2024 napisaliśmy na naszych łamach, że Schody Grodzkie (lub Rycerskie) będą piękniejsze i – co najważniejsze – bardziej bezpieczne.
To jeden z symboli przemyskiego Rynku, który już wówczas (ale i wcześniej) wymagał natychmiastowej interwencji. Schody pełnią bardzo ważną rolę w kaskadowej konstrukcji tego miejsca...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze