Pielęgnacją drzew m.in. na przemyskich cmentarzach zajmuje się Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. Kilkanaście dni temu jego pracownicy usunęli potężnych rozmiarów sosnę. To było nie lada wyzwanie, czego nie omieszkali zauważyć i skomentować odwiedzający groby bliskich przemyślanie.
Ścinka czy pielęgnacja drzew na cmentarzach, gdzie wokół są setki nagrobków, jest – wbrew pozorom – bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, że wymagana jest spora precyzja przy cięciu, aby nie uszkodzić grobów. Bywają sytuacje, że się to nie udaje… Niedawno pracownicy ZUK-u stanęli przed nie lada wyzwaniem[paywall].
Wiekowa sosna nie rokowała dalszego wzrostu, więc decyzja mogła być jedna – usunięcie. Tyle że w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajdowało się kilka nagrobków. Sosna rosła w kwaterze powyżej cmentarza żydowskiego.
– Przy zachowaniu wszystkich nakazanych środków bezpieczeństwa wybrałam się pewnego dnia na rodzinny grób. To, co zastałam, ogromnie mnie zdziwiło, zaniepokoiło i zniesmaczyło. Tuż obok została ścięta sosna. To nie był zły pomysł, bo zagrażała grobom, ale nie rozumiem, dlaczego po ścięciu leżała tam kilka dni. Znicze zostały potłuczone przez gałęzie, było ich mnóstwo wokół. Wielkie konary na szczęście nie uszkodziły nagrobków, ale wydaje mi się, że kiedy ktoś decyduje się na wycinkę, powinien natychmiast po tej czynności posprzątać – uważa jedna z naszych Czytelniczek.
Jak już wspomnieliśmy, utrzymanie i konserwacja zieleni niskiej i wysokiej na przemyskich cmentarzach (także w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego) należy do Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. w Przemyślu. To miejska spółka, bliźniacza z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.
Prezes spółki Zbigniew Storek wiedział o tej sytuacji, ale – jak zapewnił – to nie jest codzienność. To zdecydowanie incydentalna sprawa, na którą wpływ miało m.in. nietypowe ulokowanie drzewa, którego usunięcie nastręczyło sporo problemów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No narobili gnoju konkretnego i to jeszcze w dodatku w takim nienaruszalnym miejscu kultu, sacrum. I w sumie z jakiego powodu to drzewo zostało tak bestialsko eksterminowane ?!?
''Degradacja środowiska godzi w dobro stworzenia ofiarowane przez Boga Stwórcę jako nieodzowne dla jego życia i rozwoju'' - Jan Paweł II
DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - SEKRETNE ŻYCIE DRZEWYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.
Jak nie krypty to cmentarze.Nasi lokalni trupojady w akcji.Dwa artykuły na przestrzeni kilku godzin.A już myślałem,że trupojady dali sobie spokój.Rozumiem,ze parę dni temu właściciel kota aż dwa razy miał kontakt bezpośredni z trupami.Ale to tylko zboczenie jednego człowieka.Nie wszyscy muszą go naśladować i być nekrofilami
Miasto już zarośnięte, bałagan na cmentarzu, norma od ostatnich wyborów.
A czy głowa miasta nie odpowiada za to kto stoi i jak zarządza poszczególnymi spółkami ?
NEKROFILIA w polityce popłaca. Czego przykładem jest kunktatorstwo Kim Ir Jara z Żoliborza.
Nasi jajcarze sobie dziekuja za swój trud i nasze pieniądze.Do pełnego nigdy się nie dolewa ale nas jak zwykle stać.Prawdziwy Polak nie ma dobra większego jak dobro państwa watykańskiego.https://businessinsider.com.pl/firmy/pkn-orlen-przekazal-do-watykanu-srodki-ochrony-do-walki-z-pandemia/hwx430k
Dieta wegańska jednak nie jest taka dobra, do czego uporczywie wszystkich zachęcasz, skoro masz problemy ze wzrokiem i nie dostrzegasz na fotografii, że drzewo było martwe i musiało być usunięte. Może zacznij jeść jaja, one pomagają na wzrok.
A to naprawdę była sosna? A nie świerk? Na fotografii widać raczej świerk niż sosnę. Sosna nie ma tak drobnych pędów jak widać na fotografii. No i kora, sosna nie ma gładkiej kory w tym wieku. A za ile fachowcy wycięli tę "sosnę"? To ważne, czy więcej czy mniej niż bierze firma ACER, znienawidzona przez fachowców od wiórów i człowieka zwanego Mózgiem.
No narobili gnoju konkretnego i to jeszcze w dodatku w takim nienaruszalnym miejscu kultu, sacrum. I w sumie z jakiego powodu to drzewo zostało tak bestialsko eksterminowane ?!?
''Degradacja środowiska godzi w dobro stworzenia ofiarowane przez Boga Stwórcę jako nieodzowne dla jego życia i rozwoju'' - Jan Paweł II
DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - SEKRETNE ŻYCIE DRZEWYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.