W hali sportowej Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej prestiżowej imprezie wystartowali także przedstawiciele Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin i Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Z sukcesami!
Co ciekawe, tak przeworski klub jak i przemyski reprezentowały rodzeństwa. Przeworski Klub Karate Kyokushinkai Sebastian i Kamil Goniowie, Przemyski Klub Karate Kyokushin – Katarzyna i Aleksandra Pisarskie.
Znakomicie spisał się Sebastian Goń. Wśród juniorów młodszych w konkurencji[paywall] kumite w kategorii 14 – 15 lat w wadze do 55 kg zdobył złoty medal, zostają mistrzem Polski. W finale pokonał Pawła Goździewskiego z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. W tej samej konkurencji i kategorii wiekowej, ale w wadze do 65 kg Kamil Goń zajął miejsce w przedziale 5. – 8. Obaj są podopiecznymi Dariusza Walasa. To nie pierwszy tegoroczny sukces jego podopiecznych. Wcześniej spisywali się równie znakomicie, przywożąc medale z największych krajowych imprez. W październikowych Mistrzostwach Polski Seniorów Wystartowały trzy osoby: Karolina Barylak, Marta Gawrońska i Kewin Liszka. Karolina i Kewin prezentowali się bardzo korzystnie, ale decydujących walkach przegrali z aktualnymi mistrzami Polski. Marta Gawrońska za wywalczyła brązowy medal! 7 listopada br. Karolina Barylak została brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzieżowców, zaś Wojciech Bosak brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów.
Warto także wspomnieć, że równocześnie z mistrzostwami w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate IKO „Metropolia Cup’2020”, w którym wzięli udział zawodnicy z całej Polski, w tym także z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin. 1. miejsce wywalczył Hubert Goń, 2. – Kacper Karaś, 3. – Robert Krupa. W hali „Szopienice” znakomicie zaprezentował się także Kornel Brzyski. Wygrał wszystkie walki i zdobył złoto. Wcześniej Kornel zdobył mistrzostwo i puchar Podkarpacia oraz mistrzostwo makroregionu południowej Polski w Wieliczce. Był to 43 wygrany turniej Kornela ciągu ostatnich czterech lat!
Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowały siostry Pisarskie, które trenują pod okiem Jerzego i Ryszarda Makarów. Lepiej zaprezentowała się Katarzyna, która została brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Przemyślanka w kategorii 14 – 15 lat w wadze do 50 kg w drodze na podium pokonała kolejno trzy przeciwniczki. W półfinale musiała uznać wyższość Klaudii Kowalskiej z Nowosądeckiego KS Karate Kyokushin. Mistrzynią Polski została Katarzyna Gabrychowicz z Lipnowskiego Klub Kyokushin Karate. A. Pisarska – podobnie jak K. Goń – sklasyfikowana została w przedziale 5. – 8.
W imprezie wystartowało 173 licencjonowanych zawodników z 70 klubów z całej Polski. Otwarcia imprezy dokonał prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Jacek Czeniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze