Reklama

Sebastian Goń ze złotem, Kasia Pisarska z brązem mistrzostw Polski

W hali sportowej Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej prestiżowej imprezie wystartowali także przedstawiciele Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin i Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Z sukcesami!

Co ciekawe, tak przeworski klub jak i przemyski reprezentowały rodzeństwa. Przeworski Klub Karate Kyokushinkai Sebastian i Kamil Goniowie, Przemyski Klub Karate Kyokushin – Katarzyna i Aleksandra Pisarskie.

Znakomicie spisał się Sebastian Goń. Wśród juniorów młodszych w konkurencji[paywall] kumite w kategorii 14 – 15 lat w wadze do 55 kg zdobył złoty medal, zostają mistrzem Polski. W finale pokonał Pawła Goździewskiego z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. W tej samej konkurencji i kategorii wiekowej, ale w wadze do 65 kg Kamil Goń zajął miejsce w przedziale 5. – 8. Obaj są podopiecznymi Dariusza Walasa. To nie pierwszy tegoroczny sukces jego podopiecznych. Wcześniej spisywali się równie znakomicie, przywożąc medale z największych krajowych imprez. W październikowych Mistrzostwach Polski Seniorów Wystartowały trzy osoby: Karolina Barylak, Marta Gawrońska i Kewin Liszka. Karolina i Kewin prezentowali się bardzo korzystnie, ale decydujących walkach przegrali z aktualnymi mistrzami Polski. Marta Gawrońska za wywalczyła brązowy medal! 7 listopada br. Karolina Barylak została brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzieżowców, zaś Wojciech Bosak brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów.

Reklama

Warto także wspomnieć, że równocześnie z mistrzostwami w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate IKO „Metropolia Cup’2020”, w którym wzięli udział zawodnicy z całej Polski, w tym także z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin. 1. miejsce wywalczył Hubert Goń, 2. – Kacper Karaś, 3. – Robert Krupa. W hali „Szopienice” znakomicie zaprezentował się także Kornel Brzyski. Wygrał wszystkie walki i zdobył złoto. Wcześniej Kornel zdobył mistrzostwo i puchar Podkarpacia oraz mistrzostwo makroregionu południowej Polski w Wieliczce. Był to 43 wygrany turniej Kornela ciągu ostatnich czterech lat!

Brąz Kasi

Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowały siostry Pisarskie, które trenują pod okiem Jerzego i Ryszarda Makarów. Lepiej zaprezentowała się Katarzyna, która została brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Przemyślanka w kategorii 14 – 15 lat w wadze do 50 kg w drodze na podium pokonała kolejno trzy przeciwniczki. W półfinale musiała uznać wyższość Klaudii Kowalskiej z Nowosądeckiego KS Karate Kyokushin. Mistrzynią Polski została Katarzyna Gabrychowicz z Lipnowskiego Klub Kyokushin Karate. A. Pisarska – podobnie jak K. Goń – sklasyfikowana została w przedziale 5. – 8.

Reklama

W imprezie wystartowało 173 licencjonowanych zawodników z 70 klubów z całej Polski. Otwarcia imprezy dokonał prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Jacek Czeniec.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama