Rady seniora to ciała o charakterze doradczym, reprezentujące w danej społeczności środowiska osób starszych. W Przemyślu taki organ z powodzeniem funkcjonuje, nie było też problemu z naborem chętnych. W Jarosławiu powołano go w 2017 roku, ale po zakończonej czteroletniej kadencji okazało się, że lokalni seniorzy niespecjalnie garną się do angażowania w kontynuację przedsięwzięcia.
1 grudnia 2021 roku, podczas uroczystej sesji, Jarosławska Rada Seniorów zakończyła kadencję 2017-2021. Żeby mogła funkcjonować dalej, konieczny był wybór następców. Jarosławski samorząd jeszcze w listopadzie 2021 roku ogłosił więc nabór kandydatów do Jarosławskiej Rady Seniorów na kadencję 2022-2026. Mogli ich zgłaszać zarówno mieszkańcy miasta, jak i organizacje pozarządowe czy uniwersytety trzeciego wieku. Nabór trwał od 13 do 28 grudnia, ale niestety nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęła jedynie jedna kandydatura. Przedłużono go więc do 24 lutego 2022 roku, licząc na większy odzew. Pojawiły się wprawdzie 3 dodatkowe kandydatury, ale to wciąż było niewystarczające. Zgodnie bowiem z podjętą uchwałą w przypadku braku pełnej liczby kandydatów, Rada Seniorów nie może liczyć mniej niż 10 członków. Zapadła więc decyzja, że nabór kolejny raz zostanie przedłużony, tym razem do 16 maja...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 52% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze