Po raz 8. zebrała się Jarosławska Rada Seniorów. Sesja poświęcona została niemal w całości przygotowaniom do realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego Dni Seniora.
W ramach budżetu obywatelskiego miasto przeznaczy na organizację święta seniorów 10 tys. zł. 3 lipca, podczas sesji rady seniorów, dyskutowano, jak rozdysponować te pieniądze i jakie atrakcje zapewnić. Stąd też obecność na obradach zarówno burmistrza Waldemara Palucha, jak i dyrektora Centrum Kultury i Promocji Tomasza Wywrota[paywall].
I rzeczywiście podczas sesji padło kilka ciekawych propozycji. Reprezentanci starszej części społeczności miasta chcieliby na swą imprezę zaprosić Jarosławską Orkiestrę „Laudate Dominum” albo Zespół Akordeonowy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Jako atrakcje towarzyszące wymieniano alejkę zdrowia, zawody nordic walking oraz „Turniej w Bule”. Kilka chwil poświecono też technicznym aspektom imprezy, takim jak godzina jej rozpoczęcia czy czas trwania. Jak zapowiedział przewodniczący rady Marian Janusz, do szczegółowych ustaleń w zakresie pierwszego jarosławskiego Dnia Seniora rada seniorów wróci jeszcze raz na posiedzeniu bliższym terminowi imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze