Reklama

Seryjni włamywacze zatrzymani

14/02/2015 17:18

Od grudnia ubiegłego roku policjanci z komisariatu w Radymnie pracowali nad ustaleniem sprawców serii włamań, do których dochodziło na terenie gminy Laszki.

Na początku grudnia nieznani sprawcy włamali się do maszyn drogowych, zaparkowanych na terenie jeden z firm. Włamywacze sforsowali zabezpieczenia wlewów do baków i ukradli w sumie 290 litrów oleju napędowego. Niedługo po tym doszło do kolejnego włamania w sąsiedniej miejscowości. Tym razem włamywacze na terenie prywatnej posesji wyłamali drzwi do budynku gospodarczego. Podobnie jak poprzednio interesował ich olej napędowy, ale niejako przy okazji zabrali dwa akumulatory i drzwi do ciągnika. W styczniu policjanci przyjmowali zgłoszenia o kolejnych włamaniach. Sprawcy odwiedzili po raz drugi teren firmy, którą w grudniu okradli z oleju, włamali się do magazynu, z którego skradli szlifierki, spawarki i inne elektronarzędzia. Znowu włamali się do stodoły, w której właściciel trzymał olej napędowy. Policjanci zabezpieczali ślady pozostawione przez sprawców, pracowali operacyjnie w terenie, aż na początku lutego doszło do zatrzymania seryjnych włamywaczy.

Z zebranych dowodów wynika, że dwaj mieszkańcy gminy Laszki (17 i 27 lat) mają na sumieniu sześć włamań, natomiast w siódmym pomagał im 23-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Straty, jakie spowodowali, oszacowano na 12 tys. 300 zł. Na wniosek policji cała trójka dostała zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny, a o wysokości kary zdecyduje sąd.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości