Setne urodziny mieszkańca Przemyśla Jana Szpunta były okazją do złożenia mu wizyty przez rodzinę i przyjaciół, a także prezydenta miasta Roberta Chomę, dyrektora MOPS-u Tomasza Barana, Krystynę Makarę z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i przedstawicieli ZUS-u. Jubilatowi oraz gościom przygrywała kapela „Fidelis”.
Jan Szpunt mieszka na Błoniach. Stulatek przeżył dwie wojny, w tym niewolę niemiecką i wiele kataklizmów życiowych. Urodził się w Brzuchowicach w powiecie przemyślańskim (10 km od Lwowa). Po wojnie od 1945 roku mieszkał w Tuszynie, w 1968 roku przeprowadził się do Przemyśla[paywall].

fot.Aleksandra Białoń
Uroczysty obiad oraz dalszy poczęstunek, a także oprawę setnych urodzin zorganizował Polski Komitet Pomocy Społecznej. Goście dopisali. Były kwiaty, życzenia, m.in. od prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Dywan na ścianie do ukraiński (ruski) zwyczaj.
Widocznie miasto ma taki gust.
zycze kolejnych wspanialych lat