Reklama

Siatkarze w Arłamowie nabierają mocy przed Japonią

05/08/2015 08:17

Położony w lasach Pogórza Przemyskiego luksusowy ośrodek wypoczynkowy w Arłamowie jest miejscem przygotowań reprezentacji Polski siatkarzy do wrześniowego Pucharu Świata w Japonii.

– Arłamów to kapitalne miejsce do pracy na tym etapie przygotowań – zachwala Stephane Antiga, szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Mamy tu wszystko. Do pełnej dyspozycji halę, profesjonalną siłownię [paywall], baseny, odnowę biologiczną i mnóstwo innych atrakcji służących rekreacji i dobrej zabawie. Bardzo wiele zajęć prowadzimy na powietrzu, wykorzystując znakomitą infrastrukturę ośrodka. Na przykład był bieg na orientację dla zawodników, a sztab grał w piłkę nożną. Podczas zajęć siatkarskich skupiamy się nad poprawą jakości naszego bloku, nieustannie pracujemy nad obroną i generalnie nad całokształtem gry  dodaje selekcjoner mistrzów świata.

Zawodnicy i sztab szkoleniowo-medyczny w Arłamowie są z rodzinami i partnerkami. To powtórzenie rozwiązania sprzed roku. Wówczas przed mistrzostwami świata kadrowicze spędzali czas we francuskim Capbreton.

Reklama

– Tym razem zdecydowaliśmy się na pobyt w Polsce, w miejscu które w sposób absolutny spełnia wszystkie oczekiwania naszej reprezentacji – zapewnia  Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który w poniedziałek odwiedził kadrę. – Nawet rzekłbym, że warunki w Arłamowie są zdecydowanie lepsze od tych we Francji. Gospodarze kompleksu troskliwie dbają o naszą kadrę, co może nie dziwi, bowiem przewodniczący Rady Nadzorczej Hotelu Arłamów, Antoni Kubicki jest wielkim entuzjastą i znawcą siatkówki. Bardzo zależało nam na tym, aby uniknąć znużenia, które w sposób naturalny towarzyszy kolejnym zgrupowaniom. Pobyt z rodzinami, to także znakomita okazja do integracji drużyny. Ten model dał efekt rok temu przed mistrzostwami świata, więc korzystamy ze sprawdzonych i własnych wzorców przekonuje.

Po rozmowie sztabu szkoleniowego z Karolem Kłosem i Michałem Kubiakiem podjęta została decyzja, że kapitanem drużyny będzie Michał Kubiak.

Reklama

– To optymalne rozwiązanie – uważa Antiga. – Karol wraca do pełnej dyspozycji, nie odczuwa już bólu i powinien się teraz skupić na sporcie, a nie obowiązkach związanych z funkcją kapitana. Michał Kubiak w tej roli spisuje się bardzo dobrze i nie ma co zmieniać tego układu w tej części sezonu – podsumowuje trener.

W Arłamowie Antiga ma do dyspozycji 16 zawodników. Pobyt biało-czerwonych w Arłamowie zakończy się w niedzielę. Później reprezentanci mają kontynuować przygotowania w Spale (12 – 18 sierpnia br). Następnie od 22 do 24 sierpnia w Toruniu wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (z udziałem Francji, Iranu i Japonii). 29 sierpnia br. wylecą do Japonii na Puchar Świata.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama