Położony w lasach Pogórza Przemyskiego luksusowy ośrodek wypoczynkowy w Arłamowie jest miejscem przygotowań reprezentacji Polski siatkarzy do wrześniowego Pucharu Świata w Japonii.
– Arłamów to kapitalne miejsce do pracy na tym etapie przygotowań – zachwala Stephane Antiga, szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Mamy tu wszystko. Do pełnej dyspozycji halę, profesjonalną siłownię [paywall], baseny, odnowę biologiczną i mnóstwo innych atrakcji służących rekreacji i dobrej zabawie. Bardzo wiele zajęć prowadzimy na powietrzu, wykorzystując znakomitą infrastrukturę ośrodka. Na przykład był bieg na orientację dla zawodników, a sztab grał w piłkę nożną. Podczas zajęć siatkarskich skupiamy się nad poprawą jakości naszego bloku, nieustannie pracujemy nad obroną i generalnie nad całokształtem gry – dodaje selekcjoner mistrzów świata.
Zawodnicy i sztab szkoleniowo-medyczny w Arłamowie są z rodzinami i partnerkami. To powtórzenie rozwiązania sprzed roku. Wówczas przed mistrzostwami świata kadrowicze spędzali czas we francuskim Capbreton.
– Tym razem zdecydowaliśmy się na pobyt w Polsce, w miejscu które w sposób absolutny spełnia wszystkie oczekiwania naszej reprezentacji – zapewnia Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który w poniedziałek odwiedził kadrę. – Nawet rzekłbym, że warunki w Arłamowie są zdecydowanie lepsze od tych we Francji. Gospodarze kompleksu troskliwie dbają o naszą kadrę, co może nie dziwi, bowiem przewodniczący Rady Nadzorczej Hotelu Arłamów, Antoni Kubicki jest wielkim entuzjastą i znawcą siatkówki. Bardzo zależało nam na tym, aby uniknąć znużenia, które w sposób naturalny towarzyszy kolejnym zgrupowaniom. Pobyt z rodzinami, to także znakomita okazja do integracji drużyny. Ten model dał efekt rok temu przed mistrzostwami świata, więc korzystamy ze sprawdzonych i własnych wzorców – przekonuje.
Po rozmowie sztabu szkoleniowego z Karolem Kłosem i Michałem Kubiakiem podjęta została decyzja, że kapitanem drużyny będzie Michał Kubiak.
– To optymalne rozwiązanie – uważa Antiga. – Karol wraca do pełnej dyspozycji, nie odczuwa już bólu i powinien się teraz skupić na sporcie, a nie obowiązkach związanych z funkcją kapitana. Michał Kubiak w tej roli spisuje się bardzo dobrze i nie ma co zmieniać tego układu w tej części sezonu – podsumowuje trener.
W Arłamowie Antiga ma do dyspozycji 16 zawodników. Pobyt biało-czerwonych w Arłamowie zakończy się w niedzielę. Później reprezentanci mają kontynuować przygotowania w Spale (12 – 18 sierpnia br). Następnie od 22 do 24 sierpnia w Toruniu wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (z udziałem Francji, Iranu i Japonii). 29 sierpnia br. wylecą do Japonii na Puchar Świata.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze