Reklama

Skanalizują 14 miast i gmin z naszego regionu

33 projekty uzyskały pozytywną opinię i otrzymają unijne dofinansowanie w ramach działania pod nazwą „Gospodarka wodno-ściekowa”, odnoszącego się do ochrony środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. Decyzję podjął Zarząd Województwa Podkarpackiego, a pieniądze na kanalizację kilkudziesięciu miejscowości – bo o to chodzi w tych projektach – przeznaczone zostaną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Wśród 33 projektów aż 14 dotyczy miast i gmin z naszego regionu. Unijne dofinansowanie otrzymają gminy: Bircza, Lubaczów, Jawornik Polski, Laszki, Jarosław, Horyniec-Zdrój, Medyka, Żurawica, Pruchnik, Oleszyce, Stubno, miasto i gmina Kańczuga oraz miasta Radymno i Dynów. Łączny koszt przedstawionych przez wspomniane samorządy projektów to 143 mln 180 tys. 940 zł. Unia Europejska dofinansuje planowane przedsięwzięcia potężną kwotą – 81 mln 665 tys. 448 zł. Reszta to wkład własny poszczególnych miast i gmin[paywall].

Najwyżej oceniony został projekt złożony przez gminę Bircza na rozbudowę, przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków sanitarnych oraz przepompowni sieciowych kanalizacji sanitarnej w Birczy. „Najdroższy” był projekt przedstawiony przez władze gminy Pruchnik, a dotyczący budowy systemu gospodarki ściekowej na terenie całej gminy. To koszt 25 mln 258 tys. 272 zł, z czego UE wyasygnuje 11 mln 432 tys. 899 zł.

Wiele z zaprezentowanych poniżej projektów rozpocznie się jeszcze w br. Najwcześniej planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej dla miasta Radymna. Ma ruszyć na początku maja br.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aaa - niezalogowany 2017-03-19 22:06:44

    Brawo Gmina Wiejska Przemysl, co za wladza. Oby jak najszybciej do wyborów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Na Prezydenta - niezalogowany 2017-03-26 21:37:41

    A Pan Składowski nadal wszystkie sukcesy przypisuje sobie... Piotr Tomański, Szabaga - to byli wójtowie, działali w zaciszu, a nie gadali bzdur w social media - na tym trzeba się znać :) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mirek - niezalogowany 2017-03-27 00:25:20

    Działali w zaciszu? I co takiego zrobili działając w zaciszu? :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama