Podkarpacka KAS przekazała nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie 10 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu.
Podczas przekazania, które odbyło się 23 czerwca br. w Łańcucie, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek podkreślił, że [paywall] jednostki KAS w całym kraju reagują na zapotrzebowanie różnego rodzaju podmiotów na środki dezynfekcyjne, które są niezbędne do walki koronawirusem.
– Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu po raz kolejny możemy przekazać alkohol etylowy do walki z pandemią – powiedział Skowronek.
Tym razem to aż 10 tysięcy litrów ponad 94-proc. alkoholu, o wartości blisko 150 tys. zł, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS podczas kontroli samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 19.
Dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur alkohol mógł zostać przekazany nieodpłatnie jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.
Możliwość jego użycia do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
Dalszą dystrybucją alkoholu do potrzebujących jednostek zajmie się Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie. Jak podkreślił Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor, alkohol przekazany przez podkarpacką KAS to istotne wsparcie w działaniach, które pozwalają na skuteczna walkę z koronawirusem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze