Reklama

„Skrzypnianki” w przeworskiej bazylice kolegiackiej

07/10/2023 08:40

W niedzielę, 8 października br. w Bazylice Kolegiackiej w Przeworsku odbędzie się wyjątkowy koncert „Na góralską nutę”. Swoje umiejętności zaprezentuje się kobiecy zespół „Skrzypnianki” ze Skrzypnego na Podhalu.

Gospodarzami koncertu są ks. prałat Tadeusz Gramatyka oraz starosta przeworski Bogusław Urban. Honorowy patronat nad imprezą objęła wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt.

Trzon zespołu, którego opiekunem jest Monika Peciak, stanowi dziewięć pań. W Przeworsku zaprezentują najpiękniejsze swoje utwory, oczywiście na góralską nutę.

Zespół ze Skrzypnego nie jest anonimowy w naszym regonie. Swego czasu wystąpił w kościele ojców karmelitów w Przemyślu z koncertem kolęd i pastorałek w góralskim stylu. Wówczas organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Centrum Edukacji Baza w Przemyślu.

Reklama

Wszystkich chętnych zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Początek w niedzielę, 8 października br., o godzinie 19.15. Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama