Jubileuszowy, bo 25. z rzędu Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca” odbył się 20 marca w jarosławskiej hali MOSiR. Nasza redakcja miała patronat medialny nad tym wydarzeniem.
– Przed 25 laty pierwszy turniej zorganizowała Anna Korczewska (była, wieloletnia dyrektor szkoły), realizując pomysł Bartosza Pieli – nauczyciela wychowania fizycznego w SP11. W 2004 roku, fundując Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”, do przedsięwzięcia dołączył się Bogdan Zając – absolwent Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu, Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia, obecnie asystent trenera I-ligowej drużyny TS Wisła Kraków.
Od tamtej pory zawsze współorganizował turniej i pozyskiwał sponsorów w celu jego uatrakcyjnienia. Tegoroczny turniej, podobnie jak jego 4 poprzednie edycje, finansowany był z budżetu obywatelskiego. Od ubiegłego roku 4 najlepsze drużyny w turnieju awansują bezpośrednio do Turnieju Powiatowego pn. „Śladem Bogdana Zająca”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu i Szkołę Mistrzostwa Sportowego – przekazała nadzorująca wydarzenie Magdalena Makowska.
W jubileuszowym turnieju wzięło udział 8 zespołów z jarosławskich szkół podstawowych, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Zespoły rywalizowały w nich serią „każdy z każdym”.
Pierwsze miejsce zajęła SP 11, drugie SMS, a trzecie SP 4. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Hubert Czereba, najlepszym bramkarzem Igor Wilk (obaj z SP 11), a „królem strzelców” Maksymilian Cach (SP 4). Wyróżnienie powędrowało również do najmłodszego zawodnika turnieju – Natana Tarnawskiego (SP 10).
Wśród nagród nie zabrakło upominków od TS Wisła Kraków czy słodyczy ufundowanych przez firmę Roma. Drużyny, które zajęły pierwsze cztery miejsca, czeka też wyjazd na trening pierwszoligowej drużyny Wisły Kraków, spotkanie z zawodnikami i sztabem trenerskim.

fot.materiały organizatora
Od ćwierć wieku, niezmiennie, głównym arbitrem jest Krzysztof Nazarko. Z okazji jubileuszu Bogdan Zając postanowił, że od tej pory będzie corocznie fundował swój puchar. Dotychczasowy puchar przechodni przekazał zwycięskiej drużynie SP 11.

fot.materiały organizatora
Wśród nagród nie zabrakło upominków od TS Wisła Kraków czy słodyczy ufundowanych przez firmę Roma. Drużyny, które zajęły pierwsze cztery miejsca, czeka też wyjazd na trening pierwszoligowej drużyny Wisły Kraków, spotkanie z zawodnikami i sztabem trenerskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze