Reklama

Słów kilka w sprawie przejść dla pieszych

28/01/2015 10:37

– Chciałbym się odnieść do problemu oświetlenia przejścia dla pieszych przy ulicy Świętego Jana w Przemyślu, w okolicy skrzyżowania z Kraszewskiego. Lampa wprawdzie oświetla skrzyżowanie, ale też skutecznie oślepia kierowców nadjeżdżających od strony 3 Maja. Moim zdaniem należałoby zmienić jej położenie i ustawić ją w kierunku przejścia lub wymienić na właściwą, czyli taką, która świeci ku dołowi.

Drugi problem, który warto poruszyć, to kwestia regulowanego światłami przejścia przy ulicy 3 Maja, znajdującego się naprzeciwko domu handlowego, tuż obok przystanku autobusowego. Już dawno obiecano zrobić coś w sprawie zmiany świateł. Obecnie trzeba na nią czekać od 5 do 8 minut, a kiedy już pojawi się zielone, pali się bardzo krótko. Często widzę, jak zniecierpliwieni przechodnie wchodzą na czerwonym świetle na jezdnię wtedy, gdy jest na niej w miarę pusto. Z moich obserwacji wynika, że brakuje też jakiejkolwiek synchronizacji świateł z pobliskim skrzyżowaniem na placu Konstytucji. Może odpowiedzialne instytucje podjęłyby jakieś działania w obu sygnalizowanych sprawach – kończy przemyślanin.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama