– Chciałbym się odnieść do problemu oświetlenia przejścia dla pieszych przy ulicy Świętego Jana w Przemyślu, w okolicy skrzyżowania z Kraszewskiego. Lampa wprawdzie oświetla skrzyżowanie, ale też skutecznie oślepia kierowców nadjeżdżających od strony 3 Maja. Moim zdaniem należałoby zmienić jej położenie i ustawić ją w kierunku przejścia lub wymienić na właściwą, czyli taką, która świeci ku dołowi.
Drugi problem, który warto poruszyć, to kwestia regulowanego światłami przejścia przy ulicy 3 Maja, znajdującego się naprzeciwko domu handlowego, tuż obok przystanku autobusowego. Już dawno obiecano zrobić coś w sprawie zmiany świateł. Obecnie trzeba na nią czekać od 5 do 8 minut, a kiedy już pojawi się zielone, pali się bardzo krótko. Często widzę, jak zniecierpliwieni przechodnie wchodzą na czerwonym świetle na jezdnię wtedy, gdy jest na niej w miarę pusto. Z moich obserwacji wynika, że brakuje też jakiejkolwiek synchronizacji świateł z pobliskim skrzyżowaniem na placu Konstytucji. Może odpowiedzialne instytucje podjęłyby jakieś działania w obu sygnalizowanych sprawach – kończy przemyślanin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze