Częste bóle głowy i zatok, nasilenie objawów alergii, przewlekłe zmęczenie, pogorszenie nastroju, problemy ze snem… Przyczyn tych objawów upatrujemy w naszych naturalnych skłonnościach do zachorowań, tymczasem winowajcą może okazać się zanieczyszczone powietrze. Nie tylko to, którym oddychamy na zewnątrz.
Gdy za oknami panuje smog, czas spędzany na dworze lepiej ograniczyć do minimum i schronić się w domu. W wielu wypadkach na niewiele się to zdaje. Udowodniono, że powietrze w budynkach – domach, biurach, sklepach – bywa nie lepsze niż na zewnątrz. Wystarczy otworzyć okno i spróbować przewietrzyć mieszkanie, by wpuścić do domu potężną dawkę smogu. Do tego dochodzą pleśń i grzyby oraz trujące substancje wydzielane przez tworzywa sztuczne, farby, środki czystości, urządzenia elektroniczne, a nawet meble i tkaniny. Jak sobie pomóc?
Sprawność wentylacji najważniejsza
W sezonie grzewczym powinniśmy szczególnie dbać o to, by świeże powietrze było stale dostarczane do wnętrza, a zanieczyszczone usuwane. Wietrzenie odpada, dlatego kluczowe staje się sprawne działanie wentylacji. Przejawami nieprawidłowego jej działania są m.in. zaparowane okna i skraplająca się na nich woda, tzw. wsteczny ciąg, kiedy powietrze napływa kratką wentylacyjną do wnętrza, zamiast być nią wywiewane. Dochodzi do tego często, gdy w domu są szczelne okna i brakuje otworów nawiewnych. Eksperci doradzają, by w takich przypadkach rozszczelniać okna lub zamontować specjalne nawiewniki okienne, umożliwiające naturalną wentylację pomieszczenia. W sklepach budowlanych warto pytać o modele wyposażone w filtr antysmogowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tekst sponsorowany*A oczyszczacz możecie sobie wsadzić...
Fajny i przydatny artykuł dla każdego. Gdyby ktoś był bardziej zainteresowany w temacie jakości powietrza w domu to zapraszamy na nasz specjalistyczny blog. Pozdrawiamy Podkarpacie [reklama]
Jest wiele sposobów na to by walczyć ze smogiem. Jednym z i takim myślę najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest ekologiczne palenie w kotłach. Wielu z nas pali jeszcze w starych kopciuchach. Teraz jest świetny, najlepszy czas by wymienić stary kocioł i skorzystać z dofinansowań jakie oferuje program „czyste powietrze” . Można zmodernizować sobie kotłownię, pomagają wypełniać wnioski, wystarczy chcieć. Nie wspomnę już o wygodzie użytkowania takiego urządzenia i czystej kotłowni. Ja korzystałam ze strony https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=EAIaIQobChMIiprFsrS-4AIViIKyCh3w2AprEAAYASAAEgLJ7_D_BwE pozdrawiam seddvsnke i życzę samych pozytywnych wyborów :)
Wcale nie jest prawda, ze zielone rosliny nie pomagaja w mieszkaniu. Ja mam duzo ich u siebie, ale mam tez oczyszczacz, bo cos musi filtrowac i zatrzymywac kurz i inne syfy zdecydowanie polecam, bardzo fajnie dziala
DRZEWA I KRZEWY- SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PL
Kupiłam w tym roku oczyszczacz powietrza. Byłam w szoku przy wymianie filtra - był po prostu czarny. Cały.
Oczywiście, że smog jest również w domu. Jak otworzysz okno, gdzie wpada Ci zanieczyszczone powietrze to smog masz też w domu. Od roku czasu mam oczyszczacz powietrza [link usunięty - reklama] Wystarczyło, że zaczął się sezon grzewczy i ktoś czymś zapalił nie takim co trzeba. Od razu czujnik z zielonego zmienił zabarwienie na czerwone. Zresztą było czuć smród, który wpadał mi do domu :/ Potem już to zanikło. Ale wyobraźcie sobie czasami co znajduje się w powietrzu :/
Ja też kupiłem oczyszczacz powietrza. To jest niesamowite ile syfu jest w powietrzu w mieszkaniu. Zastanawiam się nad zakupem kolejnego do sypialni. W końcu jakość snu ma ogromne znaczenie.
Skuteczna termoizolacja, ale wybierając styropian zwracajcie uwagę na jego jakość. Wielu producentów, nawet tych znanych i powszechnie uznanych za przodowników rynku nie spełnia standardów jakości! Wystarczy zobaczyć wyniki kontroli publikowane na stronach GUNB
Mi smog strasznie zniszczył elewację domu pod Krakowem. Jestem zmuszony go odświeżyć, dlateg szukam kogoś, kto by się tym zajął jeszcze w tym roku. Znalazłem namiary na tą firmę z Woli Zabierzowskiej zajmującą się elewacjami: http://mazbud-elewacje.pl/. Czy ktoś korzystał z ich usług?
Tekst sponsorowany*A oczyszczacz możecie sobie wsadzić...
Fajny i przydatny artykuł dla każdego. Gdyby ktoś był bardziej zainteresowany w temacie jakości powietrza w domu to zapraszamy na nasz specjalistyczny blog. Pozdrawiamy Podkarpacie [reklama]
Jest wiele sposobów na to by walczyć ze smogiem. Jednym z i takim myślę najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest ekologiczne palenie w kotłach. Wielu z nas pali jeszcze w starych kopciuchach. Teraz jest świetny, najlepszy czas by wymienić stary kocioł i skorzystać z dofinansowań jakie oferuje program „czyste powietrze” . Można zmodernizować sobie kotłownię, pomagają wypełniać wnioski, wystarczy chcieć. Nie wspomnę już o wygodzie użytkowania takiego urządzenia i czystej kotłowni. Ja korzystałam ze strony https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=EAIaIQobChMIiprFsrS-4AIViIKyCh3w2AprEAAYASAAEgLJ7_D_BwE pozdrawiam seddvsnke i życzę samych pozytywnych wyborów :)