Reklama

Sokół Sieniawa i KS Wiązownica w finale okręgowego Pucharu Polski

Dzisiejszego (11 października br.) popołudnia na stadionach w Wiązownicy i Narolu rozegrane zostały półfinałowe spotkania w ramach Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu.

W pierwszym z nich rywalem KS Wiązownica był Piast Tuczempy. Oba zespoły występują w IV lidze podkarpackiej. Były to derby powiatu jarosławskiego. Na fali jest obecnie ekipa prowadzona przez grającego trenera Walerija Sokołenkę, ale Piast postawił im trudne warunki. O awansie do finału musiała zadecydować dogrywka, bo w regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (1:0). Bramkę dla gospodarzy w 37. min zdobył Marek Soczek, wyrównał w 73. min Tomasz Pasaj, który jednak na kilka minut przed upływem 90 minut osłabił zespół, bo za uderzenie rywala obejrzał czerwoną kartkę. Miejscowi zaatakowali w bonusowym czasie gry i w 96. min przyniosło to efekt. Do bramki Patryka Strawy trafił niezawodny w tym sezonie Kacper Rop i mecz zakończył się wygraną KS 2:1.

Wcale przed liderem IV-ligowych zmagań Sokołem Sieniawa nie spękał V-ligowiec, czyli Roztocze Narol. Sieniawianie musieli przez 90 minut uważać, bo zespół z Narola grał bardzo ambitnie i za to należą się im brawa. Ostatecznie jednak Roztocze musiało uznać wyższość Sokoła, przegrywając 0:2 (0:1). Bramki dla zespołu Marcina Wołowca zdobyli Szymon Kardyś (44. min) i Kamil Padiasek (85. min).

Reklama

Co ciekawe, już w najbliższą niedzielę, 15 października KS Wiązownica podejmie Piasta Tuczempy w meczu mistrzowskim, zaś finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jarosław będzie kalką ostatniego spotkania w IV lidze podkarpackie, w którym Sokół pokonał u siebie KS Wiązownica 1:0 (1:0) po bramce Łukasza Bursztyki.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama