Reklama

Sportowa rywalizacja nauczycieli z Podkarpacia

02/01/2016 19:18

Już po raz dziesiąty odbył się Halowy Turniej Piłkarski nauczycieli i pracowników oświaty im. Andrzeja Mirkiewicza. Do Przeworska zjechały drużyny z całego Podkarpacia.

Do jubileuszowych rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy: grupa A – Przeworsk , Przemyśl, Dębica i Krosno oraz grupa B – Rzeszów, Kolbuszowa, Jarosław i Sieniawa.

W meczu o 7. miejsce spotkały się drużyny z Dębicy i Sieniawy. Mecz zakończył się remisem 1:1. O rozstrzygnięciu pojedynku zdecydowała seria rzutów karnych, w których lepsza okazała się ekipa z Dębicy. 5. miejsce zajęła drużyna z Przeworska, pewnie pokonując Kolbuszową 3:1. W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się zespoły z Krosna i Jarosławia. Po zaciętym pojedynku Krosno okazało się lepsze, wygrywając mecz wynikiem 2:1. W drugim półfinale[paywall] ponownie zadecydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry drużyna z Rzeszowa zremisowała z Jarosławiem 1:1. Jednak to właśnie zespół z Jarosławia wykazał się większą skutecznością „jedenastek”. W meczu o 3. miejsce pokonał również Przemyśl stosunkiem bramek 2:0.

Reklama

– To naprawdę bardzo dobry turniej, przyjeżdżamy tutaj już siódmy albo ósmy raz. Szkoda tylko, że znowu zajęliśmy czwarte miejsce, ponownie po rzutach karnych. Kolegom nie brakowało ani umiejętności, ani uśmiechu, zabrakło tylko szczęścia. Ten turniej traktujemy trochę jak zabawę, ale również rywalizację, bo – jak wiadomo – żaden sportowiec nie lubi przegrywać. W przyszłym roku walczymy już tylko o zwycięstwo – podsumował z uśmiechem nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Jankowicach Łukasz Kucab, reprezentujący drużynę z Przemyśla.

Krosno na najwyższym stopniu podium

W finale spotkały się zespoły z Krosna i Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Kolejny raz w tym dniu zadecydowały rzuty karne. Dzięki świetnej dyspozycji bramkarza Piotra Hajduka to właśnie Krosno zajęło 1. miejsce.

Reklama

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Pietrasiewicz z Rzeszowa. Tytuł króla strzelców otrzymał Lech Czaja z Krosna, zdobywając 9 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się Grzegorz Guziewicz z Jarosławia.

Podczas ceremonii wręczenia nagród obecna była najbliższa rodzina Andrzeja Mirkiewicza – córka Lidia oraz syn Krzysztof.

Andrzej Mirkiewicz zapisał się na kartach przeworskiego sportu, reprezentując barwy Orła. Przyczynił się do największego sukcesu drużyny piłki nożnej – awansu do III ligi w 1965 r. Był również zawodnikiem piłki ręcznej, która w 1967 r. zdobyła awans do II ligi terytorialnej. W 1979 r. powołał sekcję brydża sportowego i był jej czołowym zawodnikiem. W latach 1979 – 1984 pełnił funkcję prezesa MKS Orzeł Przeworsk.

Reklama

– W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba drużyn, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu tym sportowym wydarzeniem. To wspaniałe, że możemy się spotkać w tak szerokim gronie i oddać hołd zasłużonemu sportowcowi i nauczycielowi naszej szkoły – powiedział Tomasz Majba z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Przeworska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku oraz pracownicy oświaty w Przeworsku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama