Szkołę Podstawową im. rtm. Witolda Pileckiego w Grochowcach odwiedziła Teresa Paryna – poetka, autorka słów hymnu szkolnego, który od września, czyli od nadania imienia szkole, jest oficjalną pieśnią tej placówki.
Spotkanie odbyło się w środę, 29 listopada. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz przedszkolaki. Z zapartym tchem słuchali opowieści poetki o tym, jak powstają wiersze, co to jest natchnienie, skąd się biorą pomysły do pisania i o czym mała Tereska napisała pierwszy wiersz. Autorka zaprezentowała także tomiki swoich wierszy, kilka utworów przeczytała, opatrując je komentarzem.
Druga część spotkania była okazją do głośnego czytania najmłodszym. Wybrano zabawne wierszyki Wandy Chotomskiej. Dzieciaki w skupieniu słuchały recytacji sołtys Marii Jakubowskiej, Teresy Paryny i dyrektor szkoły Urszuli Broszko.
Na zakończenie zajęć młodzi słuchacze wykonali prace plastyczne do wybranych wierszy. Rysunki przyozdobiły szkolną bibliotekę. Zajęcia przygotowały nauczycielki: Bożena Stępień i Anna Wiącek, które chciały pokazać młodym czytelnikom, że czytając czy słuchając wierszy lub bajek, wzbogaca się swoją wyobraźnię, wspólnie z bohaterami przeżywa ciekawe przygody, odwiedza niesamowite miejsca i poznaje nowe krainy, a także, że czytanie jest zdrową ucieczką od nudy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze