Reklama

Sprzęt od WOŚP dla przemyskiego szpitala

Niebawem Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu wzbogaci się o kolejny nowoczesny sprzęt, podarowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do tej pory przemyski szpital wojewódzki otrzymał od Fundacji WOŚP wiele cennych prezentów. Jak poinformowała koordynator ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu im. św. o. Pio Teresa Bereś,  niedawno na oddział ratujący życie (SOR) trafiły m.in.: aparat do znieczulenia ogólnego, analizator parametrów krytycznych, zestaw do trudnej intubacji, dwa kardiomonitory czy respirator. Otrzymana aparatura medyczna to sprzęt wysokiej jakości[paywall].
Niebawem, w ramach rozdziału darów medycznych zakupionych po 24. finale WOŚP, szpital wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt medyczny, który przyczyni się do podniesienia standardów opieki medycznej. Będzie to aparat USG Aplio Toshiba dla Oddziału Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej.
– Sprzęt wykorzystany będzie w diagnozowaniu i leczeniu małych pacjentów z oddziału chorób dzieci, który realizuje świadczenia zdrowotne na rzecz maluchów od trzeciego dnia do 18. roku życia z zakresu pediatrii ogólnej w systemie lecznictwa całodobowego – wytłumaczyła T. Bereś. – Specjalistyczny i coraz bardziej nowoczesny sprzęt na tym oddziale pomaga między innymi w leczeniu dzieci w zakresie chorób infekcyjnych, układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, reakcji alergicznych czy innych stanów chorobowych wymagających wstępnej diagnostyki pediatrycznej przed przekazaniem pod opiekę specjalistyczną. Oddział chorób dzieci z pododdziałem pulmonologii dziecięcej ma do dyspozycji całodobowe laboratorium analiz medycznych, pracownię RTG, pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego – podsumowała T. Bereś.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kornelia - niezalogowany 2016-01-23 10:16:23

    Lecz dranie twierdzą, że nie! Ponoć Chrystus ma być królem Polski. Może on wytrzebi to tałatajstwo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Biskupp - niezalogowany 2016-01-23 11:22:46

    Kiedy ten sprzęt zostanie poświęcony?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    GRACE - niezalogowany 2016-01-25 21:43:51

     O CO TU CHODZI   CHRYSTUS JEST KROLEM  POLSKI OD 966 ROKU  SPRZED  JEST  NOWOCZESNY  I DOBRZE  ZE SA TACY LUDZIE JAK OWSIAK  ZE CHCA  COS ROBIC  DLA INNYCH 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama