Niebawem Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu wzbogaci się o kolejny nowoczesny sprzęt, podarowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do tej pory przemyski szpital wojewódzki otrzymał od Fundacji WOŚP wiele cennych prezentów. Jak poinformowała koordynator ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu im. św. o. Pio Teresa Bereś, niedawno na oddział ratujący życie (SOR) trafiły m.in.: aparat do znieczulenia ogólnego, analizator parametrów krytycznych, zestaw do trudnej intubacji, dwa kardiomonitory czy respirator. Otrzymana aparatura medyczna to sprzęt wysokiej jakości[paywall].
Niebawem, w ramach rozdziału darów medycznych zakupionych po 24. finale WOŚP, szpital wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt medyczny, który przyczyni się do podniesienia standardów opieki medycznej. Będzie to aparat USG Aplio Toshiba dla Oddziału Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej.
– Sprzęt wykorzystany będzie w diagnozowaniu i leczeniu małych pacjentów z oddziału chorób dzieci, który realizuje świadczenia zdrowotne na rzecz maluchów od trzeciego dnia do 18. roku życia z zakresu pediatrii ogólnej w systemie lecznictwa całodobowego – wytłumaczyła T. Bereś. – Specjalistyczny i coraz bardziej nowoczesny sprzęt na tym oddziale pomaga między innymi w leczeniu dzieci w zakresie chorób infekcyjnych, układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, reakcji alergicznych czy innych stanów chorobowych wymagających wstępnej diagnostyki pediatrycznej przed przekazaniem pod opiekę specjalistyczną. Oddział chorób dzieci z pododdziałem pulmonologii dziecięcej ma do dyspozycji całodobowe laboratorium analiz medycznych, pracownię RTG, pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego – podsumowała T. Bereś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lecz dranie twierdzą, że nie! Ponoć Chrystus ma być królem Polski. Może on wytrzebi to tałatajstwo!
Kiedy ten sprzęt zostanie poświęcony?
O CO TU CHODZI CHRYSTUS JEST KROLEM POLSKI OD 966 ROKU SPRZED JEST NOWOCZESNY I DOBRZE ZE SA TACY LUDZIE JAK OWSIAK ZE CHCA COS ROBIC DLA INNYCH
LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIECEJ JAK SPIEWAL NIEMEN TO DOBRZE
Lecz dranie twierdzą, że nie! Ponoć Chrystus ma być królem Polski. Może on wytrzebi to tałatajstwo!
Kiedy ten sprzęt zostanie poświęcony?
O CO TU CHODZI CHRYSTUS JEST KROLEM POLSKI OD 966 ROKU SPRZED JEST NOWOCZESNY I DOBRZE ZE SA TACY LUDZIE JAK OWSIAK ZE CHCA COS ROBIC DLA INNYCH