Zawsze uśmiechnięta i pogodna, choć różnie w życiu bywało – mówią o pani Rozalii jej bliscy i może to jest receptą na długie życie. Rozalia Kubrak, mieszkanka Wysocka w gminie Laszki, skończyła 30 sierpnia sto lat. W doniosłym jubileuszu uczestniczyła rodzina oraz przedstawiciele lokalnych władz.
Setne urodziny rozpoczęła msza święta w kościele w Wysocku. Po niej uczestnicy spotkali się w miejscowej świetlicy. Władze gminy reprezentował wójt Stanisław Gonciarz oraz Krystyna Gościak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Laszkach i przedstawiciele KRUS. Były kwiaty i życzenia, a jubilatce nie brakowało energii. Były też wspomnienia, a tych pani Rozalia ma pełno.
Jubilatka urodziła się 30 sierpnia 1916 r. w Wólce Pełkińskiej koło Jarosławia. Gdy miała 8 lat, zmarli jej rodzice i sama musiała dawać sobie radę. W 1936 r. wyszła za mąż, a jedenaście lat później przeprowadziła się wraz z rodziną do Wysokca i tam już pozostała. Miała sześciu synów i córkę. Dwoje dzieci zmarło w wieku dwóch lat. Dziś pani Rozalia ma siedmioro wnuków i jedenaścioro prawnuków.
Dołączamy się do wszystkich życzeń i niech pogoda ducha towarzyszy pani Rozalii przez kolejne lata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze