Reklama

Sto lat pani Rozalii

18/09/2016 15:27

Zawsze uśmiechnięta i pogodna, choć różnie w życiu bywało – mówią o pani Rozalii jej bliscy i może to jest receptą na długie życie. Rozalia Kubrak, mieszkanka Wysocka w gminie Laszki, skończyła 30 sierpnia sto lat. W doniosłym jubileuszu uczestniczyła rodzina oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Setne urodziny rozpoczęła msza święta w kościele w Wysocku. Po niej uczestnicy spotkali się w miejscowej świetlicy. Władze gminy reprezentował wójt Stanisław Gonciarz oraz Krystyna Gościak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Laszkach i przedstawiciele KRUS. Były kwiaty i życzenia, a jubilatce nie brakowało energii. Były też wspomnienia, a tych pani Rozalia ma pełno.

Jubilatka urodziła się 30 sierpnia 1916 r. w Wólce Pełkińskiej koło Jarosławia. Gdy miała 8 lat, zmarli jej rodzice i sama musiała dawać sobie radę. W 1936 r. wyszła za mąż, a jedenaście lat później przeprowadziła się wraz z rodziną do Wysokca i tam już pozostała. Miała sześciu synów i córkę. Dwoje dzieci zmarło w wieku dwóch lat. Dziś pani Rozalia ma siedmioro wnuków i jedenaścioro prawnuków.

Reklama

Dołączamy się do wszystkich życzeń i niech pogoda ducha towarzyszy pani Rozalii przez kolejne lata.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama