Reklama

Sto procent Michała Jarosza. Wyjątkowy umysł

W Polsce jest ich tylko 24. Wyjątkowe umysły. Maturzyści, którzy w tym roku zdali egzamin dojrzałości z maksymalnym wynikiem procentowym. W tym bardzo zacnym gronie znalazł się tegoroczny maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu Michał Jarosz.

Aby docenić trud włożony w naukę, umiejętności i ogrom wiedzy Fundacja „Zawsze Warto” z Krakowa, przy wsparciu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, od siedmiu lat organizuje projekt pod nazwą „Matura na 100 procent”. Spośród tysięcy maturzystów w całym kraju nagradza tych, którym udało się zdać egzamin dojrzałości na 100 procent. Wszyscy otrzymują odpowiednie rekomendacje na wyższe uczelnie, nagrody i stypendia[paywall].

Gala, na którą zapraszani są wyróżnieni co roku odbywa się w innym mieście. W br. najlepszych maturzystów gościły Katowice. W Willi Goldsteinów, z powodu pandemii, pojawiła się ich symboliczna reprezentacja. Byli to dwaj absolwenci z województwa śląskiego: Piotr Mendel z Orzesza, który ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach oraz Nikodem Szynol (Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie).

Reklama

– Projekt powstał, aby docenić i promować najlepszych maturzystów, bo kiedy co roku ogłaszano wyniki egzaminu, to media zawsze koncentrowały się na tych, którzy go nie zdali. Tymczasem mamy wspaniałych, młodych ludzi o niesamowitej wiedzy i różnorodnych pasjach, doskonale znających języki. Mogą oni studiować na najlepszych uczelniach świata – powiedział podczas owej uroczystości prezes fundacji Marek Wasiak. – Jednak oni też wymagają wsparcia. Zmieniają przecież szkoły i miejsca zamieszkania. To trudne chwile adaptacji do nowego otoczenia. Kiedy ruszaliśmy z tym projektem, objawiliśmy się, że najlepsi maturzyści pochodzić będą tylko z największych miast. Tymczasem w siedmiu dotychczasowych edycjach tylko 30 procent absolwentów reprezentowało duże aglomeracje. Reszta była z małych miast i wsi. To nas zmotywowało do wyławiania takich diamentów – dodał.

W tym roku wśród tych diamentów znalazł się przemyślanin, maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu Michał Jarosz (syn dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jana Jarosza – przyp. aut.). Michał przez kilka lat był wyróżniającą się postacią placówki przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. Laureatem wielu ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, stypendystą prezydenta miasta Przemyśla. Kilka dni temu rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Życzymy dalszych sukcesów!
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama