Reklama

Stop nienawiści. Światełko pamięci w Przemyślu [ZDJĘCIA]

15/01/2019 18:30

Pierwsze esemesy w poniedziałek rano zawiadamiały o spotkaniu w Rynku o dwudziestej, w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, żeby wspólną energią pomóc ciężko rannemu.

Jeszcze wtedy była nadzieja. Miało być światełko do nieba dokładnie w tym czasie, kiedy został śmiertelnie zraniony. Taki znaczący symbol. Po południu przyszła smutna wiadomość o śmierci Adamowicza.

Termin spotkania został aktualny, tyle że intencje inne. Przed dwudziestą pod ratuszem było już kilkadziesiąt osób i choć pogoda była podła, ciągle dochodzili następni. W ratuszu, na pierwszym piętrze, w oknach paliły się znicze. Ktoś rozwinął transparent z napisem  „Stop nienawiści”.

Kilka minut po dwudziestej zapłonęły znicze i sztuczne ognie, takie, jakie dzień wcześniej o tej samej porze na scenie w Gdańsku zapalił prezydent Adamowicz. Chwilę później padł ofiarą zamachu.

Wprawdzie Przemyśl leży daleko od Gdańska, ale w Przemyślu też nie brakuje nienawiści, przeciwko której ludzie przyszli zaprotestować. Niepotrzebne były przemówienia, wystarczyło milczenie i znicze, które zapłonęły pod ratuszem.

***

Ze względu na pojawiające się obraźliwe komentarze oraz brak poszanowania dla Zmarłego, zaistniałej sytuacji i żałoby, zablokowaliśmy możliwość dodawania komentarzy do tego artykułu.


fot.Jacek Szwic
Ponad sto osób przyszło, żeby zaprotestować przeciw nienawiści.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Esemesy powiadamiające o spotkaniu.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-01-15 19:47:07

    Tak " STOP NIENAWIŚCI ; , tylko mam zasadne jedno  pytanie. Czy w 2010 r . gdy  zamordował działacz PO  działacza PiS  , też takie było  zebranie . Tylko pytam . TAM BYŁ KLASYCZNY MORD POLITYCZNY , CO PRZYZNAŁ SAM MORDERCA  W MOMENCIE WPROWADZANIA GO PRZEZ POLICJE DO SAMOCHODU. STWIERDZIŁ ON WÓWCZAS 'CHCIAŁEM  ZABIĆ KACZYŃSKIEGO , TYLKO MAM ZA MAŁA BRON " O AUTENTYCZNE SŁOWA MORDERCY . TU NATOMIAST MAMY DO CZYNIENI Z CZŁOWIEKIEM PSYCHICZNIE CHORYM , I WIELOKROTNYM BANDZIOREM / WŁAMANIA DO BANKÓW -4 / A TO NIE TO SAMO

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2019-01-15 20:48:40

    ''To wybór przede wszystkim etyczny (wegetarianizm/weganizm!). Uważam, że jedzenie mięsa w dzisiejszych czasach jest totalnie niemoralne. Hodowane na rzeź zwierzęta są jak dzieci. Niewinne, bezbronne, odczuwające strach i ból. Od maleńkości stosowana jest wobec ich okrutna przemoc. Wierzę, że ten strach zostaje w tym mięsie, a my później tę przemoc zjadamy'' - Magdalena Popławska AKTORKA MAGDALENA POPŁAWSKA: DLACZEGO NIE JEM MIĘSA - WYBORCZA.PLYOUTUBE.COM - DEZERTER - PRZEMOC RODZI PRZEMOCYOUTUBE.COM - CIEMNA STRONA MIĘSA [DRASTYCZNE]

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Smakosz - niezalogowany 2019-01-15 21:32:47

    Jak zjadłem kiedyś rosół z gołębi, to byłem taki łagodny jak nikt, ale po kiszonych ogórkach to mnie wręcz rozsadza. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama