Pierwsze esemesy w poniedziałek rano zawiadamiały o spotkaniu w Rynku o dwudziestej, w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, żeby wspólną energią pomóc ciężko rannemu.
Jeszcze wtedy była nadzieja. Miało być światełko do nieba dokładnie w tym czasie, kiedy został śmiertelnie zraniony. Taki znaczący symbol. Po południu przyszła smutna wiadomość o śmierci Adamowicza.
Termin spotkania został aktualny, tyle że intencje inne. Przed dwudziestą pod ratuszem było już kilkadziesiąt osób i choć pogoda była podła, ciągle dochodzili następni. W ratuszu, na pierwszym piętrze, w oknach paliły się znicze. Ktoś rozwinął transparent z napisem „Stop nienawiści”.
Kilka minut po dwudziestej zapłonęły znicze i sztuczne ognie, takie, jakie dzień wcześniej o tej samej porze na scenie w Gdańsku zapalił prezydent Adamowicz. Chwilę później padł ofiarą zamachu.
Wprawdzie Przemyśl leży daleko od Gdańska, ale w Przemyślu też nie brakuje nienawiści, przeciwko której ludzie przyszli zaprotestować. Niepotrzebne były przemówienia, wystarczyło milczenie i znicze, które zapłonęły pod ratuszem.

fot.Jacek Szwic
Ponad sto osób przyszło, żeby zaprotestować przeciw nienawiści.

fot.Jacek Szwic
Esemesy powiadamiające o spotkaniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak " STOP NIENAWIŚCI ; , tylko mam zasadne jedno pytanie. Czy w 2010 r . gdy zamordował działacz PO działacza PiS , też takie było zebranie . Tylko pytam . TAM BYŁ KLASYCZNY MORD POLITYCZNY , CO PRZYZNAŁ SAM MORDERCA W MOMENCIE WPROWADZANIA GO PRZEZ POLICJE DO SAMOCHODU. STWIERDZIŁ ON WÓWCZAS 'CHCIAŁEM ZABIĆ KACZYŃSKIEGO , TYLKO MAM ZA MAŁA BRON " O AUTENTYCZNE SŁOWA MORDERCY . TU NATOMIAST MAMY DO CZYNIENI Z CZŁOWIEKIEM PSYCHICZNIE CHORYM , I WIELOKROTNYM BANDZIOREM / WŁAMANIA DO BANKÓW -4 / A TO NIE TO SAMO
''To wybór przede wszystkim etyczny (wegetarianizm/weganizm!). Uważam, że jedzenie mięsa w dzisiejszych czasach jest totalnie niemoralne. Hodowane na rzeź zwierzęta są jak dzieci. Niewinne, bezbronne, odczuwające strach i ból. Od maleńkości stosowana jest wobec ich okrutna przemoc. Wierzę, że ten strach zostaje w tym mięsie, a my później tę przemoc zjadamy'' - Magdalena Popławska AKTORKA MAGDALENA POPŁAWSKA: DLACZEGO NIE JEM MIĘSA - WYBORCZA.PLYOUTUBE.COM - DEZERTER - PRZEMOC RODZI PRZEMOCYOUTUBE.COM - CIEMNA STRONA MIĘSA [DRASTYCZNE]
Jak zjadłem kiedyś rosół z gołębi, to byłem taki łagodny jak nikt, ale po kiszonych ogórkach to mnie wręcz rozsadza.
...TAM BYŁ KLASYCZNY MORD POLITYCZNY...Nic podobnego! To tylko kaczor tak sobie wymyślił.Zabójca (wariat) zabił nieznanego sobie człowieka, drugiego na szczęście tylko ranił. Nawet nie wiedział kogo zabija, czy są członkami PiS czy nie.Tutaj zabójca (także wariat) z premedytacją (sfałszowana legitymacja prasowa, plakietka media) zaplanował, że zabije przedstawiciela PO - prezydenta miasta - jako jej uosobienie. Oszustwa propagandy PiS i księży na temat WOŚP, także twierdzenia, że Adamowicz reprezentuje niemieckie interesy, jest złodziejem, zdrajcą itd. przygotowały podłoże psychologiczne do tego mordu. I nie w biurze, nie na ulicy ale na scenie przy kamerach i w świetle jupiterów, w najważniejszym punkcie całej uroczystości finału WOŚP, bo to jest właśnie główna cecha mordów politycznych. ...Czy w 2010 r ...też takie było zebranie...Nie, bo jak widać sami ludzie uznali że nie było takiej potrzeby. p.s. nie znamy jeszcze prawdziwego podłoża tego mordu. Być może był wysłany przez konkretne ugrupowanie choćby te które wystawiło swego czasu akty zgonu prezydentom miast!
Do smakosza. A jak skończyły się ogórki zjadłeś własny mózg.
Może już więcej nie oglądaj horrorów. Są uwieńczeniem chorej ludzkiej wyobraźni.
Tak pisowskie mendy z TVP szczuły na Adamowicza https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-tvp-opowiadala-o-pawle-adamowiczu-analiza/hlfgq82
Nie tak dawno niejaki W wnuciu Wał.esy zaatakował nozem dziewczyne i ja zranił.Co by było gdyby ja zabił???tez by była załoba???Stefan W.zaatakował Prezydenta Gdanska czy to jest jakas róznica miedzy nozownikami?Pierwszy został skazany na 20 godz prac społecznych,a drugiemu grozi dozywocie.Tak wyglada wymiar sprawiedliwosci w Polsce.Przypomnijcie sobie niedawna kampanie wyborcza i jakie były opinie o sp.P.Adamowiczu,a tu nagle po tragicznej śmierci prawie juz jest ideałem gotowy na "świetego".Przypomne śmierc Jana Pawła II.Rózaniec na "kopcu"pojednanie kiboli itd.A co teraz??To były tylko słowa???
Tak " STOP NIENAWIŚCI ; , tylko mam zasadne jedno pytanie. Czy w 2010 r . gdy zamordował działacz PO działacza PiS , też takie było zebranie . Tylko pytam . TAM BYŁ KLASYCZNY MORD POLITYCZNY , CO PRZYZNAŁ SAM MORDERCA W MOMENCIE WPROWADZANIA GO PRZEZ POLICJE DO SAMOCHODU. STWIERDZIŁ ON WÓWCZAS 'CHCIAŁEM ZABIĆ KACZYŃSKIEGO , TYLKO MAM ZA MAŁA BRON " O AUTENTYCZNE SŁOWA MORDERCY . TU NATOMIAST MAMY DO CZYNIENI Z CZŁOWIEKIEM PSYCHICZNIE CHORYM , I WIELOKROTNYM BANDZIOREM / WŁAMANIA DO BANKÓW -4 / A TO NIE TO SAMO
''To wybór przede wszystkim etyczny (wegetarianizm/weganizm!). Uważam, że jedzenie mięsa w dzisiejszych czasach jest totalnie niemoralne. Hodowane na rzeź zwierzęta są jak dzieci. Niewinne, bezbronne, odczuwające strach i ból. Od maleńkości stosowana jest wobec ich okrutna przemoc. Wierzę, że ten strach zostaje w tym mięsie, a my później tę przemoc zjadamy'' - Magdalena Popławska AKTORKA MAGDALENA POPŁAWSKA: DLACZEGO NIE JEM MIĘSA - WYBORCZA.PLYOUTUBE.COM - DEZERTER - PRZEMOC RODZI PRZEMOCYOUTUBE.COM - CIEMNA STRONA MIĘSA [DRASTYCZNE]
Jak zjadłem kiedyś rosół z gołębi, to byłem taki łagodny jak nikt, ale po kiszonych ogórkach to mnie wręcz rozsadza.