5 maja br. przekazano plac budowy pod dużą inwestycję drogową łączącą Jarosław z autostradą A4 przez Pawłosiów. Gruntowną przebudowę przejdzie blisko 5 km drogi. Na zakończeniu ulicy Pawłosiowskiej (w kierunku na Pawłosiów) powstanie czterowylotowe rondo.
W wyniku przetargu wykonawcą zadania będzie firma Strabag, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę na wykonanie całości, czyli blisko 6,5 mln zł. Inwestycja pod nazwą „Poprawa powiązań komunikacyjnych powiatu jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych Jarosław – Pawłosiów, ul. Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4 a miastem Jarosław” będzie trwała do września 2018 r.
Partnerami głównego wnioskodawcy, czyli powiatu jarosławskiego są miasto Jarosław i gmina Pawłosiów. Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Środki unijne to 85 procent inwestycji. Warto dodać, że projekt powiatu jarosławskiego był jednym z zaledwie sześciu zakwalifikowanych do dofinansowania w konkursie, w którym wystartował.
– Przez ten projekt chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego tamtej drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulicy Pawłosiowskiej z ulicą Strzelecką i dalej na Pawłosiów – powiedział Tadeusz Chrzan, starosta jarosławskiTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A Przemyśl dalej nie połączony z autostradą
Ze zjazdu z autostrady do Przemyśla masz 15. min. jazdy. Dalej źle? Zo sobie sprawdź zjazdy do innych miast, np. Łodzi.
musiał byś jechać 150 na godz , żeby dojechać w 15 min .
D rtu Mówię kolego o dojeździe do autostrady czyli dwa pasy w jedną stronę expresówka 100 na godz. A jak na razie to jedziesz przez wioski i wysepki max 50 na godz w korkach .
Ze zjazdu z autostrady w kierunku Przemyśla to możesz co najwyżej w 15 minut prawko stracić!
A Przemyśl dalej nie połączony z autostradą
Ze zjazdu z autostrady do Przemyśla masz 15. min. jazdy. Dalej źle? Zo sobie sprawdź zjazdy do innych miast, np. Łodzi.
Kolega bredzi.