List, który rzekomo był tajną strategią PiS-u na przejęcie władzy w Przemyślu, nabiera rozgłosu na arenie ogólnopolskiej. Aby go skomentować, do Przemyśla przyjechali liderzy Konfederacji i Koalicji Obywatelskiej. Z kolei autor pisma twierdzi, że tylko część jest prawdziwa i zgłosił sprawę do prokuratury.

fot.Paweł Bugira
Grzegorz Braun i Konfederacja określają treść zawartą w liście „aferą podkarpacką 2.0”.
List, o którym mowa został zaadresowany do posła Marka Kuchcińskiego, lidera PiS na Podkarpaciu. Autor na kilkunastu stronach sugeruje, co należałoby zrobić, żeby przejąć władzę w radzie miejskiej, a później „dogadać się” z prezydentem Wojciechem Bakunem lub odwołać go ze stanowiska.
Jedną z rad jest załatwienie kilkunastu osobom pracy, dzięki czemu zostaną uzależnieni finansowo od partii. Politycy innych partii nazwali takie działanie korupcją polityczną. Mówili o tym w Przemyślu na odrębnych konferencjach prasowych Grzegorz Braun (Konfederacja) i Borys Budka (Koalicja Obywatelska).
– Czy to jest modus operandi, które[paywall] Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi partyjnymi przystawkami chciałoby, a może już stosuje na arenie ogólnopolskiej? – pytał G. Braun, nazywając tę sprawę „aferą podkarpacką 2.0”.
Reprezentanci tej partii byli pytani, czy złożą zawiadomienie do organów ścigania. – Myślę, że ta konferencja i następne, które będą, są publicznym zawiadomieniem organów państwa o możliwości popełnienia przestępstwa lub próby organizacji grupy do popełnienia przestępstwa – powiedział Andrzej Zapałowski, radny miejski z ramienia Wspólnie dla Przemyśla.
– Dla mnie to nie jest nic nowego. Być może państwa to bulwersuje, ale tak działa PiS – powiedział z kolei przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – To dzieje się w każdym samorządzie, gdzie PiS nie potrafi w normalny sposób zdobyć większości. To pokazuje systemowe zawłaszczanie państwa – dodał.
Natomiast na konferencji w przemyskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości poinformowano, że Tomasz Zaleszczyk, który przyznał się do częściowego autorstwa listu, zrezygnował z członkostwa w PiS-ie do czasu wyjaśnienia tej sprawy przez prokuraturę. – Czuł się zaszczuty. Z wypowiedzi niektórych radnych, jak i posłów Konfederacji wynikało, że stał na czele grupy przestępczej, która się wytworzyła w Przemyślu. Większej niedorzeczności nie słyszałem – powiedział Piotr Pilch, wicemarszałek podkarpacki i pełnomocnik PiS w Przemyślu.
– Ten list nie trafił do nas, do struktur, czy do poszczególnych członków. Nie widzieliśmy tego listu, ani jego pierwotnej treści, ani poprawionej. Nie był omawiany czy analizowany w żadnym gremium. To pismo nie funkcjonowało do czasu, gdy nie zostało opublikowane na Facebooku – dodał.
Sam Tomasz Zaleszczyk stwierdził w opublikowanym oświadczeniu, że oryginalna treść jego listu została przerobiona. Złożył on w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw: kradzieży jego prywatnych notatek oraz przerobienia ich, aby użyć ich w walce politycznej. Trzeci zarzut dotyczy ujawnienia przez urzędników miejskich korespondencji służbowej, gdyż list został przez rzekomo anonimową osobę wysłany do urzędu, a później opublikowany wraz z danymi osobowymi. Na tę kwestię zwrócił też uwagę podczas konferencji prasowej P. Pilch. Jego zdaniem rodzi to poważne podejrzenia co do poufności korespondencji kierowanej do magistratu, czy też poszczególnych radnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piszę do dziennikarzy, zamiast bić nieustannie pianę artykułami pod którymi w zasadzie w 90% wypowiadają się trolle partyjni z różnych ugrupowań partyjnych zastanówcie się w jaki sposób kształtować społeczeństwo przemyskie aby w końcu zaczęło rozumnie dokonywać wyboru. To jest wyzwanie któremu spróbujcie sprostać.
List tow. Zaleszczyka to pisz wymaluj kopia "tajnego" memorandum tow. Członka, skierowanego w 1997r. do szefa podkarpackiej AWS - Krzysztofa Kłaka. Kto na kim się wzorował: krewniak Zaleszczyk na tow. Członku, czy ten na Zaleszczyku? Dni Członka w ścisłym kierownictwie PiS są policzone, na pewno wyleci z "Biura politycznego" partii za to co wyrabiał z ukraińską małolatą (jutro w kinie "Helios" szczegóły tej akcji), a w województwie zostanie zdegradowany do roli kapciowego K.Sobolewskiego, ongiś swojego podwładnego. Wpadł na pomysł, aby za wszelką cenę wykopać Bakuna - po to, by zastąpiła go np. tow. Podhalicz, przy której dałby sobie radę w sytuacji, gdy tow. Jarosław Zbawiciel wypierdzieli go ze ścisłego kierownictwa swojej ferajny.
Teraz uświadomiłem sobie, że ta działalność miała miejsce już w latach 1997-1999, kiedy to niestety nieżyjący obecnie ( myślałem że kolega) Zygmunt G. wręczył mi zapisane pytaniami kartki papieru w których pytania dotyczyły różnych spraw związanych z działalnością RADY MIASTA i samego URZĘDU. Teraz kojarzę te fakty z poleceniem tzw. CZŁONKA, który w latach 1999 - 2001 był wicewojewodą. To były i są działania bolszewickie które właśnie dominują w PIS.
Z tego Przemyśla dziady zrobiły dziadostwo. Wstyd się przyznać, że z Przemyśla.
armia , a to ciekawie się składa, dać pracę, na pierwszy ogień sam autor strategii, zastępca dyrektora szpitala, były prezydent i zastępaca-spółki państwowe, dyrektor wordu, kierownik filii KSS, Zastępca Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu wszyscy to już żołnierze trzymani za pysk za dobrą pracę..
Pisiory to najwięksi hipokryci ! Rano do kościoła a wieczorem po burdelach się szlajaja! Że połowicę to tolerują? Ale władza uderza do tych pustych łbów a i proboszcz odpuści winy !
nie piszcie "rzekomo" pomniejszając znaczenie zamierzeń kuchty i jego żołnierzy polityków z pis, wystarczy zobaczyć jak działała na zlecenie pisu farma trolli opłacanych za pisanie postów szkalujących konkurencje polityczną i sędziów, politycy to szuye bez wyjątku, zależy im na korycie i apanażach, działają jak mafia, jak najgorsi bezwzględni gangsterzy tyle, że tło ich działalności jest inne niż zabójstwa i handel narkotykami
Można się wynieść na wschód tam dopiero jest demokracja po rusku
Are you looking for business finance, personal finance, mortgage loans, car loans, student loans, consolidation loans, unsecured loans, venture capital etc. ... You are in the right place, please contact us for more informationGet a loan here with a low rate of 2% E-mail: creditmidland@gmail.comhttps://midsetloanfirm.webs.com/WhatsApp: +48 732 104 284Midset loan companyGet a quick and legal loan at a low interest rate of 2%
I co w tej sferze jest odkrywczego. Każda partia tak działa. Jak ktoś ma być lojalny to musi coś z tego mieć. Stare to jak swat. A Bakun to swoich nie pozatrudnial?
do xyz - dzięki armii liczącej ponad 2900 opłacanych trolli PiS w 2015 r. wygrał wybory, produkując tysiące bzdur, kłamstw i pomówień. "Ciemny lud" dał się nabrać i wybrał "prawych" i "sprawiedliwych", którzy z powodzeniem kultywują tradycje TKM (Teraz k... my - autorstwa naszego Członka). Stojący na czele pisowskich trolli Szachermacher dostał w nagrodę fuchę wiceministra spraw wewnętrznych, a reszta ferajny działa po staremu,co widać m.in. po ostatniej kampanii prezydenckiej.
a mnie zastanawia jedno dlaczego P.Bakun dał sie wkrecił w brudną politykę donosicielstwa? Ujawnienie tego listu w takiej formie jest równie brudne jak sam list (listu który dotarł do UM w Przemyślu) . Tzn to co dociera do UM jest cenzurowane i puszczane na facebooka przez następną pseudoelitę polityczną ?
Bakun przejmując władzę w Przemyślu po latach '"radosnej twórczości" swojego poprzednika (bardziej rządzących nim ludzi) stał się synonimem kamikadze, który nadepnął na potężną minę (ogromne zadłużenie miasta) pozostawioną mu w spadku. Zrozumiałe, że wobec zmniejszających się dochodów budżetu i konieczności spłaty długów, musiał rozpocząć od zaciskania pasa, szukania oszczędności na każdym kroku. Już udało się zmniejszyć długi miasta o kilkanaście milionów, pojawili się ludzie skłonni - po latach posuchy- zainwestować w setki nowych miejsc pracy itd.itd. A to cios w obecną opozycję i plan "odbicia" miasta. Nie dali się trzeźwo (realnie) myślący przemyślanie nabrać na "miliard złotych" od premiera Morawieckiego, nie wierzą w wizję budowy trzeciej obwodnicy i czwartego mostu już za lat 8-10, to nie pozostaje nic innego jak wieszać psy na nowym włodarzu grodu. Między innymi i po to, aby zniechęcić potencjalnych inwestorów i zwiększyć szanse na ... komisaryczny zarząd miastem, sprawowany przez kogoś, kogo wybierze sobie sam premier.Na kilometr czuć w tym smród, jaki - od lat zresztą- ciągnie się za "akcjami" towarzysza "CZŁONKA". Milionera, którego przychylność jeszcze nie tak dawno temu można było zyskać w zamian za wart 5 zł barszczyk z pasztecikiem w nieistniejącej już "Karpackiej" . Grono pracowników PGM do dziś ma poważne wątpliwości, czy aby ex marszałek uiścił -czynszowe długi Porozumienia Centrum (dziś PiS) i Przemyskiego Towarzystwa Kulturalnego, opiewające na 9600 zł (+odsetki) lat temu ...dwadzieścia. Wówczas to,już jako poseł, "Członek" zobowiązał się do uregulowania zadłużenia czynszowego, a ówczesny prezes PGM B.Pruchnik rozłożył mu spłatę długu na 96 miesięcznych rat, czyli lat ... osiem! Czy zaległości zostały uregulowane, niewiadomo bo informacje na ten temat miały charakter tajne/poufne - o czym kilkakrotnie przekonywali się m.in. dziennikarze kilku tytułów piszący o dokonaniach autora słynnego hasła TKM ("TERAZ - K...WA- MY"). Jeśli mnie pamięć nie myli, czuwał nad tym niedoszły (przegrany w wyborach) wójt gminy Przemyśl, p. Majcher...
Obecny Prezydent to tragedia dla naszego miasta. Ignorant otaczający się nieudacznikami. Żadnego porównania z byłym prezydentem. To zupełnie inna liga.
Piszę do dziennikarzy, zamiast bić nieustannie pianę artykułami pod którymi w zasadzie w 90% wypowiadają się trolle partyjni z różnych ugrupowań partyjnych zastanówcie się w jaki sposób kształtować społeczeństwo przemyskie aby w końcu zaczęło rozumnie dokonywać wyboru. To jest wyzwanie któremu spróbujcie sprostać.
List tow. Zaleszczyka to pisz wymaluj kopia "tajnego" memorandum tow. Członka, skierowanego w 1997r. do szefa podkarpackiej AWS - Krzysztofa Kłaka. Kto na kim się wzorował: krewniak Zaleszczyk na tow. Członku, czy ten na Zaleszczyku? Dni Członka w ścisłym kierownictwie PiS są policzone, na pewno wyleci z "Biura politycznego" partii za to co wyrabiał z ukraińską małolatą (jutro w kinie "Helios" szczegóły tej akcji), a w województwie zostanie zdegradowany do roli kapciowego K.Sobolewskiego, ongiś swojego podwładnego. Wpadł na pomysł, aby za wszelką cenę wykopać Bakuna - po to, by zastąpiła go np. tow. Podhalicz, przy której dałby sobie radę w sytuacji, gdy tow. Jarosław Zbawiciel wypierdzieli go ze ścisłego kierownictwa swojej ferajny.
Teraz uświadomiłem sobie, że ta działalność miała miejsce już w latach 1997-1999, kiedy to niestety nieżyjący obecnie ( myślałem że kolega) Zygmunt G. wręczył mi zapisane pytaniami kartki papieru w których pytania dotyczyły różnych spraw związanych z działalnością RADY MIASTA i samego URZĘDU. Teraz kojarzę te fakty z poleceniem tzw. CZŁONKA, który w latach 1999 - 2001 był wicewojewodą. To były i są działania bolszewickie które właśnie dominują w PIS.