Niedziela, 22 maja, była dla mieszkańców Kańczugi i okolicznych miejscowości dniem, w którym dane im było doświadczyć wzajemnej rywalizacji, uczestniczyć w pokazie wyszkolenia bojowego strażaków oraz gorąco im kibicować. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wzięło udział 14 drużyn z terenu miasta i gminy Kańczuga oraz wielu widzów.
Zawody odbywają się w cyklu dwuletnim, w ramach eliminacji do Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku, a strażacy z okolicznych jednostek OSP zmagali się w musztrze, ćwiczeniu bojowym i pożarniczej sztafecie z przeszkodami.
Zawody odbyły się w duchu sportowej rywalizacji oraz przy gromkim dopingu publiczności. Na pierwszym miejscu w grupie „A” – męskich drużyn pożarniczych –znaleźli się druhowie[paywall] z OSP w Sieteszy.
Tytuł wicemistrzów powędrował do Łopuszki Małej, a najniższy stopień podium zajęła Rączyna.
W grupie „C” – kobiet – również królowała Sietesz. Puchar za najlepszą musztrę trafił w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Niżatycach.
Odznaczenia i dyplomy wręczył organizator zawodów – prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kańczudze dh Andrzej Żygadło, przewodniczący komisji sędziowskiej bryg. Dariusz Homa, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP dh Paweł Wajhajmer oraz komendant Zarządu Miejsko-Gminnego OSP dh Ryszard Wroński.

fot.UMiG Kańczuga
Zawody, w których udział biorą druhny i druhowie z ochotniczych straży pożarnych, zawsze budzą zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców. To dobra okazja, by bliżej poznać specyfikę służby, która budzi wśród społeczności ogromny szacunek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze