Reklama

Strażacy z Pruchnika dostaną wóz za ponad 600 tys. zł

05/09/2015 15:30

Władze Pruchnika zdecydowały, że kupią nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP. Przeznaczyły na to z budżetu gminy 300 tys. zł. Drugie 300 dostali z dotacji, a w ogłoszonym przetargu najniższa cena wyniosła 629 tys. zł. Zakup zawisł na włosku, bo samorząd nie miał z czego dołożyć, a sponsorów nie było.

Nie mogąc znaleźć brakującej kwoty, gmina zwróciła się do powiatu o wsparcie. Swój wniosek argumentowała tym, że tyle, ile mogli zdobyć, już zdobyli, a brak małej w porównaniu z wartością zakupu kwoty doprowadzi do unieważnienia przetargu i rezygnacji z nowego pojazdu oraz[paywall] zwrotu już uzyskanych sporych dotacji. Powiat przychylił się do prośby i przeznaczył 25 tys. zł, ale wcześniej nie obyło się bez dyskusji o celowość takiego wsparcia.

Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, omawiając wniosek o pomoc, zauważył, że jednostka OSP w Pruchniku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i stanowi duże wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej oraz jest jedną z wiodących w powiecie. Zwracał uwagę, że jej dosprzętowienie przełoży się na sprawniejszą współpracę ochotników ze strażakami zawodowymi. Mimo tych zapewnień swoje uwagi w imieniu klubu radnych PSL wyraził Bogusław Tkaczyk. Dopiero po tłumaczeniach starosty i Stanisława Kłopota, radnego z gminy Pruchnik, że szukali pieniędzy wszędzie i znaleźli dużo, ale zabrakło oraz po zwróceniu uwagi, że powiat już pomagał jednostkom ochotniczym, rada zdecydowała, że przekaże 25 tys. zł. . To powinno wystarczyć, by samochód trafił do pruchnickiej jednostki. Transakcja ma być zawarta w najbliższych dniach.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama