Reklama

Strażacy znów u Matki Bożej

16/05/2018 11:30

Po raz 24. w niedzielę, 6 maja, odbyła się Podkarpacka Pielgrzymka Straży Pożarnych do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wzięło w niej udział około 120 oddziałów OSP ze sztandarami.

Mszy świętej na placu kościelnym przewodniczył abp Adam Szal. Metropolita przemyski chwalił strażaków za to, że nie tylko pomagają ofiarom pożarów i wypadków, ale też angażują się w różne działania społeczne i religijne.

– Bądźcie, drodzy siostry i bracia strażacy, wierni przykazaniom, a zapewne wtedy nasze życie będzie lepsze. Kultywujcie także walkę z tymi wadami narodu, z którymi trudno nam sobie poradzić – zachęcał.

Hierarcha przekonywał, że dzięki nadaniu swojej służbie motywacji pełnienia jej z miłości, praca będzie miała szczególny walor i doprowadzi strażaków do świętości.

Reklama

Podczas mszy św. uroczyście wprowadzono do sanktuarium relikwie św. Floriana – patrona strażaków.

Oprawę liturgiczną przygotowali strażacy, nowicjusze franciszkańscy oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaci.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama