Po raz 24. w niedzielę, 6 maja, odbyła się Podkarpacka Pielgrzymka Straży Pożarnych do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wzięło w niej udział około 120 oddziałów OSP ze sztandarami.
Mszy świętej na placu kościelnym przewodniczył abp Adam Szal. Metropolita przemyski chwalił strażaków za to, że nie tylko pomagają ofiarom pożarów i wypadków, ale też angażują się w różne działania społeczne i religijne.
– Bądźcie, drodzy siostry i bracia strażacy, wierni przykazaniom, a zapewne wtedy nasze życie będzie lepsze. Kultywujcie także walkę z tymi wadami narodu, z którymi trudno nam sobie poradzić – zachęcał.
Hierarcha przekonywał, że dzięki nadaniu swojej służbie motywacji pełnienia jej z miłości, praca będzie miała szczególny walor i doprowadzi strażaków do świętości.
Podczas mszy św. uroczyście wprowadzono do sanktuarium relikwie św. Floriana – patrona strażaków.
Oprawę liturgiczną przygotowali strażacy, nowicjusze franciszkańscy oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze