Po ostatnim wypadku na ulicy Świętego Jana przejechałem się po zmroku rowerem i przeprowadziłem własne, prywatne „śledztwo”, chcąc sprawdzić, jak przedstawia się kwestia oświetlenia przejść dla pieszych. Przy ulicy Bohaterów Getta, praktycznie pod nosem policji, przejście jest nieoświetlone.
Identycznie wyglądają dwa przejścia przy Konopnickiej, a także to na Mickiewicza, przy Siemiradzkiego czy Nestora. Dalej, na skrzyżowaniu Konarskiego z Mickiewicza, też jest ciemno.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wreszcie ktoś się tym zainteresował.Szkoda,że dopiero teraz.
Ponoś sprawę oświetlenia(doświetlenia) przejść dla pieszych miano załatwić już dawno, no chyba, że czekają na jeszcze kolejne ofiary! Może by jednak ktoś z zakładu energetycznego, jakiś decydent ruszył doopę i pospacerował sobie w owych miejscach. Kasę za energię trzepią równo, a dbać o te sprawy jakoś nieśpieszno!!! Język polski obfituje w określenia tego typu zachowań, wymienić?
Jeżeli nas jako miasta nie stać na kompleksowe oświetlenie ulic (a chyba nie stać), to należy skoncentrować się na starannym doświetleniu przejść dla pieszych (nawet kosztem kolejnych wyłączonych latarni tam, gzie tych przejść nie ma). Wzorem do naśladowania jest obwodnica gdzie nad każdym przejściem bez sygnalizacji świetlnej wiszą i świecą mocne lampy dające jasne (a nie pomarańczowe) światło. Jeśli w ten sposób doświetlone zostaną wszystkie główne przejścia dla pieszych w mieście, to piesi, którzy przestrzegają przepisów i przekraczają ulice właśnie na przejściach a nie w dowolnym miejscu będą raczej bezpieczni.
należy również się przypatrzeć jak są ustawione owe słupy oświetleniowe, każdy ale to każdy po za obwodnicami, są tak ustawione że koorwa świec a ludziom po domach a nie oświetlają ulice! Dosłownie śą pod kątem 45 stopni ustawione , zamiast równolegle do powierzchni jezdni czy chodników! Ale ludzie za to maja jasno w mieszkaniach a ciemno na ulicy!
A CO Z ULICĄ KORDIANA KTÓRA ZOSTALA ZASPAWANA !!!!! PRZEJCIE WZBRONIONE CHYBA DLA PREZESA WSPÓLDZIELNI MIESZKANIOWEJ BIORĄ PIENIADZE I TO NIE MALE ZA CZYNSZ A NIC NIE ROBIĄ TYKO MIESZKAŃCOM ŻYCIE UTRUDNIAJĄ NIEWSPOMNE O BRAKU MIEJSC PARKINGOWYCH GDZIE JEST BRAK!!!!
Wreszcie ktoś się tym zainteresował.Szkoda,że dopiero teraz.
Ponoś sprawę oświetlenia(doświetlenia) przejść dla pieszych miano załatwić już dawno, no chyba, że czekają na jeszcze kolejne ofiary! Może by jednak ktoś z zakładu energetycznego, jakiś decydent ruszył doopę i pospacerował sobie w owych miejscach. Kasę za energię trzepią równo, a dbać o te sprawy jakoś nieśpieszno!!! Język polski obfituje w określenia tego typu zachowań, wymienić?
Jeżeli nas jako miasta nie stać na kompleksowe oświetlenie ulic (a chyba nie stać), to należy skoncentrować się na starannym doświetleniu przejść dla pieszych (nawet kosztem kolejnych wyłączonych latarni tam, gzie tych przejść nie ma). Wzorem do naśladowania jest obwodnica gdzie nad każdym przejściem bez sygnalizacji świetlnej wiszą i świecą mocne lampy dające jasne (a nie pomarańczowe) światło. Jeśli w ten sposób doświetlone zostaną wszystkie główne przejścia dla pieszych w mieście, to piesi, którzy przestrzegają przepisów i przekraczają ulice właśnie na przejściach a nie w dowolnym miejscu będą raczej bezpieczni.