Reklama

Strefy mroku w mieście

16/02/2015 11:06

Po ostatnim wypadku na ulicy Świętego Jana przejechałem się po zmroku rowerem i przeprowadziłem własne, prywatne „śledztwo”, chcąc sprawdzić, jak przedstawia się kwestia oświetlenia przejść dla pieszych. Przy ulicy Bohaterów Getta, praktycznie pod nosem policji, przejście jest nieoświetlone.

Identycznie wyglądają dwa przejścia przy Konopnickiej, a także to na Mickiewicza, przy Siemiradzkiego czy Nestora. Dalej, na skrzyżowaniu Konarskiego z Mickiewicza, też jest ciemno. 


fot.Wincenty GondekZrobiłem zdjęcia, między innymi ciemnej strefy przy ulicy Konopnickiej. Jeśli tak będziemy dbać o kwestie oświetlenia ulic w mieście oraz znajdujących się na nich przejść dla pieszych, to trudno się potem dziwić wypadkom.


fot.Wincenty Gondek

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aga - niezalogowany 2015-02-16 11:15:15

    Wreszcie ktoś się tym zainteresował.Szkoda,że dopiero teraz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    LED - niezalogowany 2015-02-16 14:09:38

    Ponoś sprawę oświetlenia(doświetlenia) przejść dla pieszych miano załatwić już dawno, no chyba, że czekają na jeszcze kolejne ofiary! Może by jednak ktoś z zakładu energetycznego, jakiś decydent ruszył doopę i pospacerował sobie w owych miejscach. Kasę za energię trzepią równo, a dbać o te sprawy jakoś nieśpieszno!!! Język polski obfituje w określenia tego typu zachowań, wymienić?       

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kierowca i pieszy w jednej oso - niezalogowany 2015-02-18 22:08:56

    Jeżeli nas jako miasta nie stać na kompleksowe oświetlenie ulic (a chyba nie stać), to należy skoncentrować się na starannym doświetleniu przejść  dla pieszych (nawet kosztem kolejnych wyłączonych latarni tam, gzie tych przejść nie ma).  Wzorem do naśladowania jest obwodnica gdzie nad każdym przejściem bez sygnalizacji świetlnej wiszą i świecą mocne lampy dające jasne (a nie pomarańczowe) światło. Jeśli w ten sposób doświetlone zostaną wszystkie główne przejścia dla pieszych w mieście, to piesi, którzy przestrzegają przepisów i przekraczają ulice właśnie na przejściach a nie w dowolnym miejscu będą raczej bezpieczni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama