Od 1 lutego br. mieszkańcy Przemyśla zapłacą 32 zł od osoby za selektywną zbiórkę odpadów komunalnych. Jak poinformował naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu Karol Wilk, niebawem wszyscy otrzymają stosowne zawiadomienia o wysokości nowych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Nowe stawki zostały wprowadzone na mocy uchwały przemyskiej rady miejskiej 8 stycznia br. 32 zł od osoby za odpady segregowane i 128 zł od osoby miesięcznie za brak selektywnej zbiórki śmieci – tyle każdy mieszkaniec Przemyśla zapłaci od 1 lutego br.
Jeśli chodzi o tę pierwszą kwotę – to podwyżka o 9 zł, czyli o ponad 40[paywall] procent w stosunku do poprzedniej stawki. Ta wynosiła 23 zł od osoby miesięcznie. Czteroosobowa rodzina, która zdecydowała się na segregację śmieci, zapłaci od 1 lutego br. 128 zł. Drakońską karę, czyli 128 zł od osoby, zapłacą natomiast ci, którzy nie zdecydowali się na selekcję odpadów komunalnych.
Za styczeń 2021 r. mieszkańcy miasta zapłacili jeszcze „starą” kwotę, czyli 23 zł. Istniało prawdopodobieństwo, że w kolejnych miesiącach będą musieli 9-złotową różnicę „dopłacić”, ale tak się nie stanie.
– Kto zapłacił już za styczeń 23 złote od osoby, nie zostanie obarczony dodatkowymi kosztami. Niczego nie będzie trzeba rekompensować. Nową stawkę musimy uiścić od 1 lutego. Co istotne: nie trzeba zmieniać deklaracji! O wysokości nowej opłaty wszyscy mieszkańcy zostaną poinformowani w osobnym zawiadomieniu, które otrzyma każdy płatnik – zapewnił i wyjaśnił naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu K. Wilk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.w styczniu nie płacimy , RM nie pozwoliła na podwyżkę 33 zł. ale 32 zł jest już do przyjęcia , - cieszyć się czy płakać ? które opłaty jeszcze w marcu wzrosną ,-taki prezent świąteczny ?
To jest chore i mają coś z głową żeby tyle płacić niech myślą nad tym żeby w Przemyślu była praca i ludzie mogli pracować
Śmieciowy interes się kręci... Powinni jeszcze dopłacać tym co segregują śmieci a nie zdzierać za ich odbiór...
Słabo Panie Bakun i Panie Świeży. Miasto jest w apatii i coraz bardziej się pogrążą. A Pan bierze najwyższą możliwą pensję. Traktujecie miasto jak dojną krowę kasa dla siebie i dla kolesiów.
Gdyby tak wszyscy niezadowoleni z podwyzki zebrali się na Rynku i sasiednich ulicach i kazdy by przynósł worek ze smieciami i na komende kazdy rozdziera i odchodzi.I tak do skutku co tydzień.To takie moje prywatne przemyslenia.Smietnisko zostało zagospodarowane dzieki Chamie i Liwandowskiemu.
w styczniu nie płacimy , RM nie pozwoliła na podwyżkę 33 zł. ale 32 zł jest już do przyjęcia , - cieszyć się czy płakać ? które opłaty jeszcze w marcu wzrosną ,-taki prezent świąteczny ?
To jest chore i mają coś z głową żeby tyle płacić niech myślą nad tym żeby w Przemyślu była praca i ludzie mogli pracować
Śmieciowy interes się kręci... Powinni jeszcze dopłacać tym co segregują śmieci a nie zdzierać za ich odbiór...