Reklama

Styczniowe śmieci „po staremu”. Nie trzeba dopłacać

Od 1 lutego br. mieszkańcy Przemyśla zapłacą 32 zł od osoby za selektywną zbiórkę odpadów komunalnych. Jak poinformował naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu Karol Wilk, niebawem wszyscy otrzymają stosowne zawiadomienia o wysokości nowych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki zostały wprowadzone na mocy uchwały przemyskiej rady miejskiej 8 stycznia br. 32 zł od osoby za odpady segregowane i 128 zł od osoby miesięcznie za brak selektywnej zbiórki śmieci – tyle każdy mieszkaniec Przemyśla zapłaci od 1 lutego br.

Jeśli chodzi o tę pierwszą kwotę – to podwyżka o 9 zł, czyli o ponad 40[paywall] procent w stosunku do poprzedniej stawki. Ta wynosiła 23 zł od osoby miesięcznie. Czteroosobowa rodzina, która zdecydowała się na segregację śmieci, zapłaci od 1 lutego br. 128 zł. Drakońską karę, czyli 128 zł od osoby, zapłacą natomiast ci, którzy nie zdecydowali się na selekcję odpadów komunalnych.

Za styczeń 2021 r. mieszkańcy miasta zapłacili jeszcze „starą” kwotę, czyli 23 zł. Istniało prawdopodobieństwo, że w kolejnych miesiącach będą musieli 9-złotową różnicę „dopłacić”, ale tak się nie stanie.

– Kto zapłacił już za styczeń 23 złote od osoby, nie zostanie obarczony dodatkowymi kosztami. Niczego nie będzie trzeba rekompensować. Nową stawkę musimy uiścić od 1 lutego. Co istotne: nie trzeba zmieniać deklaracji! O wysokości nowej opłaty wszyscy mieszkańcy zostaną poinformowani w osobnym zawiadomieniu, które otrzyma każdy płatnik – zapewnił i wyjaśnił naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu K. Wilk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    cireus7 - niezalogowany 2021-01-30 15:31:19

    w styczniu nie płacimy , RM nie pozwoliła na podwyżkę 33 zł. ale 32 zł  jest już do przyjęcia ,   - cieszyć się czy płakać ? które opłaty jeszcze w marcu wzrosną ,-taki prezent świąteczny ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    K.C. - niezalogowany 2021-01-30 16:52:47

    To jest chore i mają coś z głową żeby tyle płacić niech  myślą nad tym żeby w Przemyślu była praca i ludzie mogli pracować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RP - niezalogowany 2021-01-30 18:51:07

    Śmieciowy interes się kręci... Powinni jeszcze dopłacać tym co segregują śmieci a nie zdzierać za ich odbiór...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama