Samorząd miasta Przemyśla po raz kolejny nagrodzi najzdolniejszych uczniów przemyskich szkół. Wnioski o tego rodzaju wsparcie można składać do końca miesiąca.
W roku szkolnym 2019/2020 łącznie Stypendia Prezydenta Miasta otrzymało 82 uczniów przemyskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Jak będzie w tegorocznym rozdaniu?
O wszystkim zadecydują noty na świadectwie, ale też osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. O otrzymaniu finansowego wsparcia decydować będą:[premium co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania oraz spełnienie co najmniej jednego z trzech kryteriów, którymi są nie tylko dobre wyniki w nauce (średnia ocen na świadectwie w przypadku uczniów szkół podstawowych musi wynosić nie mniej niż 5,6, a w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych nie mnie niż 5,4), ale też: uzyskanie tytułu] finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju organizowanego na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 r.; wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym; zdobycie tytułu laureata krajowego lub międzynarodowego konkursu artystycznego.
By uzyskać stypendium, uczeń musi złożyć wniosek u dyrektora swojej szkoły (do pobrania ze strony magistratu). Ma na to czas do 30 czerwca.
Oczywiście trzeba do niego dołączyć kopię świadectwa, potwierdzoną za zgodność z oryginałem oraz inne dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów. Na przekazanie ich do magistratu dyrekcja poszczególnych placówek ma czas do 10 lipca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze