Reklama

Stypendia dla najlepszych maturzystów z gminy

10/01/2016 19:18

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Gać po raz pierwszy przystąpił do Programu „Stypendiów Pomostowych”. Dzięki dofinansowaniu stypendia otrzymali najlepsi maturzyści z gminy.

Program „Stypendiów Pomostowych” współfinansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundację PZU, Fundację Wspomagania Wsi, Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Gać, które utworzyło na ten cel Fundusz Stypendialny.

Stypendia otrzymują zdolni maturzyści z małych miejscowości, którzy osiągnęli[paywall] na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90 oraz zostali przyjęci na I rok studiów dziennych. Jako kryterium brany jest również pod uwagę dochód rodziny. Studenci osiągający dobre wyniki w nauce mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV roku studiów. Mogą również skorzystać ze stypendiów językowych, stypendiów umożliwiających odbycie części studiów za granicą, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych i w kraju.

Reklama

10 razy 500 zł

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Gać jest jedynym z terenu powiatu przeworskiego i 11. organizacją w województwie, która otrzymała dofinansowanie z Programu Stypendiów Pomostowych dla swoich studentów. Dofinansowanie, które udało się uzyskać z programu „Stypendiów Pomostowych”, wyniosło 33 tys. 250 zł oraz 1 tys. 750 zł z Funduszu Stypendialnego jako wkład własny. Stypendium wynosi 5 tys. złotych wypłacane w 10 ratach po 500 złotych.

Osoby, które wsparły finansowo Fundusz Stypendialny, to: radny powiatu przeworskiego Jacek Pieniążek, Marcin Borcz z firmy DIP-MAR oraz wójt gminy Grażyna Pieniążek.

Reklama

– Każdy fundusz i każde pieniądze będą potrzebne na rozwój naszej młodzieży, tym bardziej z terenów trudniejszych, wiejskich. Te różnice między młodzieżą ze środowisk wiejskich i miejskich się już zacierają, ale nawet sam dojazd czy trudne warunki atmosferyczne, szczególnie w okresie zimowym, na pewno utrudniają dostęp do ośrodków kształcenia – mówił radny powiatowy Jacek Pieniążek, który na Fundusz Stypendialny przeznaczył swoją dietę.

Pierwsze stypendia trafiły do 7 studentów: Dominika Dendury, Piotra Szewczyka, Roberta Natońskiego, Marii Ząbroń, Agnieszki Homik, Michała Szczepanika i Kamila Głoda.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama