Mimo braku środków w miejskiej kasie władze Przemyśla zdecydowały się na przyznanie w br. stypendiów dla najzdolniejszych uczniów. Za trzy dni uczniowie szkół różnych szczebli otrzymają świadectwa i od tego momentu mogą składać wnioski o przyznanie finansowego wsparcia.
Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla przyznawane są od czterech lat. Obecne władze podtrzymują tę tradycję, chcąc w ten sposób nagrodzić młodych za wybitne wyniki w nauce, ale także za szczególne osiągnięcia w różnego rodzaju konkursach, turniejach i olimpiadach[paywall].
Wzór wniosku jest dostępny do pobrania na stronie internetowej UM w Przemyślu. Trzeba go wydrukować, wypełnić i do 30 czerwca br. złożyć u dyrektora placówki oświatowej, do której uczęszcza uczeń (oczywiście wraz z załącznikami, czyli kopią potwierdzoną za zgodność z oryginałem świadectwa szkolnego oraz innymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie poniższych kryteriów), Dyrekcje szkół składają je natomiast w Wydziale Edukacji i Sportu UM w Przemyślu. Mają na to czas do 10 lipca br.
Stypendium może otrzymać uczeń uczęszczający do szkoły, której siedziba znajduje się na terenie miasta, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i spełnia jedno z poniższych kryteriów:
*uzyskał średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych co najmniej: 5,6 – w przypadku uczniów szkół podstawowych oraz 5,4 – w przypadku szkół ponadpodstawowych,
*jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu,
*uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym,
*jest laureatem krajowego lub międzynarodowego konkursu artystycznego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze