Reklama

Stypendia prezydenta dla studentów PANS

Czwórka studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu otrzymała z rąk prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, przyznane przez niego stypendia.

To już szósta edycja, uchwalonego w 2016 r., Przemyskiego Programu Stypendialnego. Jego celem jest nagradzanie wyróżniających się studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych (wcześniej: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu)[paywall].

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu prezydent miasta W. Bakun, przewodniczący rady Robert Bal oraz rektor PANS dr Paweł Trefler wręczyli czterem studentkom przemyskiej uczelni dyplomy, potwierdzające przyznanie im owego stypendium.

Reklama

Cel programu: zostań w Przemyślu

Przemyski Program Stypendialny zachęca do studiowania w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu i ma być motywacją do osiągania jak najlepszych wyników w nauce oraz wiązania swojej przyszłości z Przemyślem.

Stypendium przyznawane jest przez prezydenta Przemyśla na podstawie rekomendacji komisji stypendialnej. Przed ostatnim rozdaniem w jej składzie znaleźli się: sekretarz miasta Dariusz Łapa, rektor PANS dr Paweł Trefler, prorektor uczelni ds. studenckich dr Robert Oliwa, przewodnicząca Komisji Edukacji RM w Przemyślu Bogumiła Nowak oraz przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego PANS Mateusz Kurasz.

Stypendystami prezydenta miasta na rok akademicki 2022 – 2023 zostały: Inga Dusza (II rok, pielęgniarstwo I stopnia), Marcelina Grzyb (III rok, pielęgniarstwo I stopnia), Renata Dyrkacz (III rok, pielęgniarstwo I stopnia) oraz Marzena Jodłowska (I rok, pielęgniarstwo II stopnia).
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama