Reklama

Sukces Przemyskiej Biblioteki Publicznej w ogólnopolskim konkursie

23/04/2022 12:00

586 wydarzeń czytelniczych, kulturalnych i edukacyjnych, głównie stacjonarnych, w których uczestniczyło 15 tys. 576 osób – takim wynikiem w ubiegłym roku mogła się poszczycić Przemyska Biblioteka Publiczna wraz ze swoimi filiami. Teraz placówka ma jeszcze większy powód do satysfakcji, bo za tę działalność otrzymała II nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

Liczby robią wrażenie, ale nie tylko one były brane pod uwagę. Oceniając dokonania bibliotek, jury konkursu kierowało się[paywall] również takimi kryteriami, jak: oryginalność, różnorodność i jakość imprez oraz działań internetowych w czasie pandemii; współpraca z innymi organizacjami i mediami czy skuteczność form promocji czytelnictwa.

W rezultacie I nagroda przypadła Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, II – instytucji przemyskiej, a III trafiła do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

– Otrzymanie II nagrody w konkursie ogólnopolskim to dla nas, pracowników Przemyskiej Biblioteki Publicznej, ogromne wyróżnienie – mówi dyrektor placówki dr Maciej Waltoś. – Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie nasi partnerzy i czytelnicy, którzy tak licznie uczestniczą w bibliotecznych przedsięwzięciach. Za tę aktywność i wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy.

Reklama

Wręczenie nagród odbędzie się w maju br., podczas Targów Książki w Warszawie.


MM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama