586 wydarzeń czytelniczych, kulturalnych i edukacyjnych, głównie stacjonarnych, w których uczestniczyło 15 tys. 576 osób – takim wynikiem w ubiegłym roku mogła się poszczycić Przemyska Biblioteka Publiczna wraz ze swoimi filiami. Teraz placówka ma jeszcze większy powód do satysfakcji, bo za tę działalność otrzymała II nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.
Liczby robią wrażenie, ale nie tylko one były brane pod uwagę. Oceniając dokonania bibliotek, jury konkursu kierowało się[paywall] również takimi kryteriami, jak: oryginalność, różnorodność i jakość imprez oraz działań internetowych w czasie pandemii; współpraca z innymi organizacjami i mediami czy skuteczność form promocji czytelnictwa.
W rezultacie I nagroda przypadła Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, II – instytucji przemyskiej, a III trafiła do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.
– Otrzymanie II nagrody w konkursie ogólnopolskim to dla nas, pracowników Przemyskiej Biblioteki Publicznej, ogromne wyróżnienie – mówi dyrektor placówki dr Maciej Waltoś. – Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie nasi partnerzy i czytelnicy, którzy tak licznie uczestniczą w bibliotecznych przedsięwzięciach. Za tę aktywność i wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy.
Wręczenie nagród odbędzie się w maju br., podczas Targów Książki w Warszawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze