Kilkaset osób wzięło udział w Balu Wszystkich Świętych, który w niedzielę, 30 października, odbył się na ulicach Przemyśla.
Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w kościele Ojców Franciszkanów. Po niej uczestnicy wyruszyli w korowodzie przez Rynek i ul. Kazimierzowską do pomnika św. Jana Pawła II na placu Niepodległości. Przed wejściem na miejsce zabawy stała brama utworzona z białych baloników, a przejścia przez nią strzegł św. Piotr i aniołowie. Na placu ustawiono scenę[paywall], a zabawę prowadzili wodzireje.
Bal zgromadził wiele osób, zarówno dorosłych, jaki dzieci. Wielu było przebranych za aniołów oraz za świętych, a niektóre stroje były wręcz perfekcyjne.
– Myślę, że teraz niebo się otworzyło nad placem Niepodległości i jest szczególna łączność świętych w niebie z tymi chłopcami, dziewczętami, dziećmi i rodzicami, którzy się tu bawią. W ten sposób uobecnimy świętych, którzy są w niebie – powiedział ks. Tadeusz Biały, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.
Bal Wszystkich Świętych zorganizowała Diakonia Tańca Uwielbienia. Jest to grupa, która została powołana w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Inicjatywę wsparło duszpasterstwo młodzieży oraz różne ruchy kościelne i zgromadzenia zakonne, które działają w Przemyślu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal i prezydent Przemyśla Robert Choma.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze