Reklama

Święci balowali na Starym Mieście [GALERIA]

31/10/2016 17:00

Kilkaset osób wzięło udział w Balu Wszystkich Świętych, który w niedzielę, 30 października, odbył się na ulicach Przemyśla.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w kościele Ojców Franciszkanów. Po niej uczestnicy wyruszyli w korowodzie przez Rynek i ul. Kazimierzowską do pomnika św. Jana Pawła II na placu Niepodległości. Przed wejściem na miejsce zabawy stała brama utworzona z białych baloników, a przejścia przez nią strzegł św. Piotr i aniołowie. Na placu ustawiono scenę[paywall], a zabawę prowadzili wodzireje.

Bal zgromadził wiele osób, zarówno dorosłych, jaki dzieci. Wielu było przebranych za aniołów oraz za świętych, a niektóre stroje były wręcz perfekcyjne.

Reklama

– Myślę, że teraz niebo się otworzyło nad placem Niepodległości i jest szczególna łączność świętych w niebie z tymi chłopcami, dziewczętami, dziećmi i rodzicami, którzy się tu bawią. W ten sposób uobecnimy świętych, którzy są w niebie – powiedział ks. Tadeusz Biały, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

Bal Wszystkich Świętych zorganizowała Diakonia Tańca Uwielbienia. Jest to grupa, która została powołana w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Inicjatywę wsparło duszpasterstwo młodzieży oraz różne ruchy kościelne i zgromadzenia zakonne, które działają w Przemyślu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal i prezydent Przemyśla Robert Choma.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości