Reklama

Święte krowy, czyli parkowanie po przemysku [ZDJĘCIA]

01/07/2018 19:18

Oczywistą oczywistością jest stwierdzenie, że w Przemyślu, tak jak w wielu starych miastach brakuje miejsc do parkowania. Jednak nie zwalnia to kierowców z obowiązku przestrzegania przepisów.

Ciekawe, co by było gdyby pieszy stał sobie na środku parkingu? Pewnie po pięciu minutach na miejscu byłaby już policja albo straż miejska. Natomiast kierowcy niczym „święte krowy”, parkują, gdzie im się podoba. W poprzek albo na środku chodnika, na trawniku, na ścieżce rowerowej, na drodze pożarowej, w obrębie skrzyżowania itd. Takie przypadki są nagminne i jest ich tyle, że gdyby[paywall] strażnicy jechali na każde zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanym aucie, to chyba trzeba by zatrudnić ich dwa razy więcej.

Dlatego dyżurny SM często odpowiada zgłaszającym, że „jeżeli źle zaparkowany pojazd bezpośrednio nie zagraża bezpieczeństwu, patrol przyjedzie w najbliższym wolnym terminie”, a „święte krowy” z tego korzystają. 


fot.Jacek Szwic
Plac Katedralny

Reklama

Co grozi kierowcom za niewłaściwe parkowanie:

za nieuprawnione pozostawienie auta na kopercie dla osoby niepełnosprawnej – mandat 500 złotych i 5 punktów karnych, za pozostawienie auta na skrzyżowaniu, przejeździe kolejowym lub tramwajowym oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od nich – mandat 300 złotych i 1 punkt karny, za pozostawienie auta na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od nich oraz za zatrzymanie lub postój pojazdu w warunkach, w których nie jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących lub powoduje utrudnienia w ruchu – mandat od 100 do 300 złotych i 1 punkt karny. 


Za złamanie zakazu postoju (znaki: B-35, B-37, B-38, B-39), pozostawienie auta na drodze dla rowerów, utrudnianie wjazdu lub wyjazdu (np. z bramy, garażu), utrudnianie dostępu do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu albo wyjazdu tego auta, parkowanie w zatoce przystankowej lub w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka albo tablicy oznaczającej przystanek, pozostawienie auta na pasie między jezdniami, naruszenie warunków dopuszczalności postoju pojazdu na chodniku, naruszenie obowiązku parkowania pojazdu na jezdni jak najbliżej jej krawędzi i równolegle do niej, naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania, zasłonięcie znaku lub sygnału drogowego – mandat 100 złotych i 1 punkt karny.

Za niszczenie trawników i zieleńców oraz pozostawienie pojazdu silnikowego w lesie, w miejscu do tego nieprzeznaczonym – mandat od 20 do 500 złotych.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Chodnik na Wybrzeżu Jana Pawła II.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    uytrew - niezalogowany 2018-07-01 19:35:26

    Pod Bałtykiem to norma . Nie pomaga nic .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-07-01 19:55:11

    Pętla autobusowa koło zakładu Płyt Pilśniowych, pomimo ze jest wydzielony parking ,kierowcy parkują pojazdy na trawnikach , bez względu na dzień oraz godzinę, a na parkingu są wolne miejsca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Peq - niezalogowany 2018-07-01 20:55:47

    Cieście się że jeszcze ma. Kto parkować nawet jako swoje krowy bo za jakiś czas w tym mieście zabraknie ludzi i aut

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości