Byłą szkołę podstawową w Sielnicy (gmina Dubiecko) zaadaptowano na świetlicę wiejską. Jej otwarciu towarzyszył mały festyn.
Świetlica mieści się w starym budynku po byłej szkole, który wymagał remontu. Było to jednak jedyne miejsce we wsi, w którym odbywały się różne spotkania. Ponadto pełniło także funkcję ośrodka kultury. Remont obejmował m.in.: demontaż starych pieców kaflowych, częściową wymianę drzwi, montaż nowych paneli, montaż żaluzji pionowych, gipsowanie i malowanie ścian, wymurowanie ścianki oddzielającej klatkę schodową. Prace realizowano dzięki dofinansowaniu przez urząd marszałkowski w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020.
Ich zwieńczeniem był zorganizowany 28 października festyn rodzinny. W jego trakcie wystąpiły dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Bachórcu oraz dzieci i młodzież z sekcji wokalnej i tanecznej z GOK w Dubiecku. Swoje umiejętności sztuk walki zaprezentowali zawodnicy z Klubu Sportowego „Fala” z Bachórca. Ponadto wszyscy przybyli mogli degustować różne potrawy przygotowane w ramach projektu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Albo świetlica dla wszystkich albo won z tym krzyżykiem!
Albo świetlica dla wszystkich albo won z tym krzyżykiem!