Reklama

Świetlica w starej szkole

03/11/2018 17:04

Byłą szkołę podstawową w Sielnicy (gmina Dubiecko) zaadaptowano na świetlicę wiejską. Jej otwarciu towarzyszył mały festyn.

Świetlica mieści się w starym budynku po byłej szkole, który wymagał remontu. Było to jednak jedyne miejsce we wsi, w którym odbywały się różne spotkania. Ponadto pełniło także funkcję ośrodka kultury. Remont obejmował m.in.: demontaż starych pieców kaflowych, częściową wymianę drzwi, montaż nowych paneli, montaż żaluzji pionowych, gipsowanie i malowanie ścian, wymurowanie ścianki oddzielającej klatkę schodową. Prace realizowano dzięki dofinansowaniu przez urząd marszałkowski w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020.

Ich zwieńczeniem był zorganizowany 28 października festyn rodzinny. W jego trakcie wystąpiły dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Bachórcu oraz dzieci i młodzież z sekcji wokalnej i tanecznej z GOK w Dubiecku. Swoje umiejętności sztuk walki zaprezentowali zawodnicy z Klubu Sportowego „Fala” z  Bachórca. Ponadto wszyscy przybyli mogli degustować różne potrawy przygotowane w ramach projektu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2018-11-03 22:58:36

    Albo świetlica dla wszystkich albo won z tym krzyżykiem!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama