Reklama

Święto kombatantów misji pokojowych ONZ

14/06/2016 08:59

Apelem pamięci i salwą honorową rozpoczęły się obchody „Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ” oraz „Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa” w Jarosławiu.

W sobotę, 4 czerwca, przed usytuowaną na ścianie ratusza tablicą upamiętniającą udział żołnierzy jarosławskiego garnizonu w misjach i operacjach pokojowych poza granicami kraju zebrali się przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy oraz uczestnicy misji i przedstawiciele służb mundurowych. Jarosławskie uroczystości zorganizowało koło nr 3 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z prezesem Zbigniewem Brosiem. Po nich przy ratuszu uczestnicy zebrali się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. Tam zaprezentowano krótką historię misji pokojowych oraz ich wpływ na losy żołnierzy oraz wręczono certyfikaty, odznaczenia i wyróżnienia.

Żołnierze z jarosławskiej jednostki brali udział w misjach pokojowych w Europie, Afryce i Azji. W 1999 r. zrzeszyli się w SKMP ONZ. Jarosławskie koło aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i pokazuje znaczenie i rolę ONZ i organizowanych misji w zapewnieniu pokoju i wygaszaniu konfliktów.


fot.UM Jarosław
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama