Apelem pamięci i salwą honorową rozpoczęły się obchody „Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ” oraz „Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa” w Jarosławiu.
W sobotę, 4 czerwca, przed usytuowaną na ścianie ratusza tablicą upamiętniającą udział żołnierzy jarosławskiego garnizonu w misjach i operacjach pokojowych poza granicami kraju zebrali się przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy oraz uczestnicy misji i przedstawiciele służb mundurowych. Jarosławskie uroczystości zorganizowało koło nr 3 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z prezesem Zbigniewem Brosiem. Po nich przy ratuszu uczestnicy zebrali się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. Tam zaprezentowano krótką historię misji pokojowych oraz ich wpływ na losy żołnierzy oraz wręczono certyfikaty, odznaczenia i wyróżnienia.
Żołnierze z jarosławskiej jednostki brali udział w misjach pokojowych w Europie, Afryce i Azji. W 1999 r. zrzeszyli się w SKMP ONZ. Jarosławskie koło aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i pokazuje znaczenie i rolę ONZ i organizowanych misji w zapewnieniu pokoju i wygaszaniu konfliktów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze