Reklama

Święto Niepodległości w Lubaczowie

15/11/2017 09:30

Przemarszem z ratusza do Pomnika Niepodległości rozpoczęły się w Lubaczowie uroczystości związane 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przy pomniku odegrany został hymn państwowy, odbyły się okolicznościowe wystąpienia i złożono wiązanki kwiatów. W obchodach wzięły udział władze miasta, gminy oraz powiatu, delegacje miast partnerskich, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta.

Na wniosek zarządu okręgowego[paywall] Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej Odznakę Pamiątkową 100-lecia  Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej zostali uhonorowani: starosta Józef Michalik i burmistrz Krzysztof Szpyt.

Na wniosek Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko-Gminne w Lubaczowie przyznało trzy odznaczenia. Kombatancki Krzyż Zwycięstwa otrzymał wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Eugeniusz Huk – członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej otrzymał Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką 16-20.04.1945 roku”. Z kolei Adam Antonik – członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej został uhonorowany Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenia te nadaje się m.in. za popularyzowanie i utrwalenie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz za wytrwałość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewienia jego pięknej tradycji.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama