Przemarszem z ratusza do Pomnika Niepodległości rozpoczęły się w Lubaczowie uroczystości związane 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przy pomniku odegrany został hymn państwowy, odbyły się okolicznościowe wystąpienia i złożono wiązanki kwiatów. W obchodach wzięły udział władze miasta, gminy oraz powiatu, delegacje miast partnerskich, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta.
Na wniosek zarządu okręgowego[paywall] Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej Odznakę Pamiątkową 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej zostali uhonorowani: starosta Józef Michalik i burmistrz Krzysztof Szpyt.
Na wniosek Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko-Gminne w Lubaczowie przyznało trzy odznaczenia. Kombatancki Krzyż Zwycięstwa otrzymał wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Eugeniusz Huk – członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej otrzymał Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką 16-20.04.1945 roku”. Z kolei Adam Antonik – członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej został uhonorowany Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.
Odznaczenia te nadaje się m.in. za popularyzowanie i utrwalenie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz za wytrwałość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewienia jego pięknej tradycji.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze