Obchody narodowego święta w Sieniawie rozpoczęto od mszy św. w intencji Ojczyzny i złożenia kwiatów. Potem organizatorzy odeszli od przyjętej formy uroczystości i przenieśli uczestników do wiejskiej chaty z czasów odrodzenia państwa polskiego.
Mszę św. odprawiono w sieniawskim kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Po niej uczestnicy w towarzystwie pocztów sztandarowych i harcerzy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II i tablicę upamiętniającą sieniawskich legionistów, gdzie w imieniu mieszkańców burmistrz Adam Woś wraz z przewodniczącą rady miejskiej Danutą Król złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”. Na wstępie przypomniano wydarzenia z 11 listopada 1918 r. Potem uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli pod kierunkiem Marii Kiełt, Marzeny Serafin i Agnieszki Korchowiec przedstawili program „Uwolnić Białego Orła”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze