Reklama

Święto Niepodległości z historycznym widowiskiem

22/11/2015 19:48

Obchody narodowego święta w Sieniawie rozpoczęto od mszy św. w intencji Ojczyzny i złożenia kwiatów. Potem organizatorzy odeszli od przyjętej formy uroczystości i przenieśli uczestników do wiejskiej chaty z czasów odrodzenia państwa polskiego.

Mszę św. odprawiono w sieniawskim kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Po niej uczestnicy w towarzystwie pocztów sztandarowych i harcerzy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II i tablicę upamiętniającą sieniawskich legionistów, gdzie w imieniu mieszkańców burmistrz Adam Woś wraz z przewodniczącą rady miejskiej Danutą Król złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”. Na wstępie przypomniano wydarzenia z 11 listopada 1918 r. Potem uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli pod kierunkiem Marii Kiełt, Marzeny Serafin i Agnieszki Korchowiec przedstawili program „Uwolnić Białego Orła”. 
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama