Trwa okres świętowania Dnia Edukacji Narodowej. W gminie Pruchnik zgodnie ze zwyczajem nauczyciele otrzymali wyróżnienia: akty nadania stopnia awansu zawodowego oraz nagrody burmistrza. Uroczystość z tej okazji odbyła się w urzędzie miejskim w ubiegły czwartek.
Choć sam Dzień Edukacji Narodowej dawno za nami, wciąż trwa okres, kiedy praca nauczycieli jest doceniana w sposób szczególny. Tak właśnie jest w gminie Pruchnik, gdzie w ubiegły czwartek, 24 października, wyróżniono 13 pedagogów. Zgodnie ze zwyczajem[paywall] włodarz miasta i gminy Wacław Szkoła spotkał się z nauczycielami z podległych mu placówek. Oczywiście nie zabrakło dobrego słowa, podziękowań i gratulacji z okazji nauczycielskiego święta. W ślad za słowami na ręce nauczycieli powędrowały także akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli mianowanych.
Dokumenty te odebrali: Karolina Brzuchacz, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim, Halina Stańko, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku, Natalia Kielar, nauczyciel Punktu Przedszkolnego w Kramarzówce, Joanna Nowak i Monika Witalec, obie pracujące w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruchniku. W drugiej części spotkania nauczyciele odebrali nagrody burmistrza Pruchnika, przyznane na wniosek dyrektorów szkół. Te trafiły do nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku: Anny Bielec, Lucyny Potyrały i Anzhely Stetsiv, do pracującej w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruchniku Zdzisławy Dybisz-Kubas, nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce Ewy Barszczak i Małgorzaty Przepłaty oraz jedynego w tym gronie mężczyzny Stanisława Olszańskiego, na co dzień uczącego w Szkole Podstawowej w Rozborzu Długim.
Grono wyróżnionych poszerzył jeszcze Jerzy Wróbel – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jodłówce. Ten otrzymał nagrodę burmistrza nie z rekomendacji dyrektorskiej, a za osiągnięte wyniki – kierowana przezeń szkoła egzamin ósmoklasisty napisała najlepiej w całej gminie.
pac

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze