Coroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka w tym roku odbyły się w Młodowie. Wzięły w nich udział lokalne władze, poczty sztandarowe, orkiestra strażacka i zaproszeni goście.
Zaplanowane na 14 czerwca uroczystości rozpoczęły się zbiórką uczestników przy Domu Kultury w Młodowie, którzy ulicami miejscowości przeszli do kościoła pw. Świętej Marii Magdaleny, gdzie odprawiona została uroczysta msza w intencji strażaków. Po mszy nastąpił przemarsz kompanii honorowej pod remizę strażacką, gdzie kontynuowano oficjalną część obchodów.Najbardziej zasłużeni druhowie zostali uhonorowani odznaczeniami i wyróżnieniami strażackimi. Najwyższą odznakę, nadawaną przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Złoty Znak Związku - otrzymał druh Władysław Antonik. Strażakom ochotnikom przekazano m.in. listy pochwalne i odznaki „Strażak Wzorowy”.
Odznaczenia i gratulacje dla najbardziej zasłużonych były ważną częścią uroczystości.

Obchody uświetniła orkiestra strażacka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze