Przez trzy dni, od 19 do 21 czerwca br., trwały obchody związane z IX Świętem Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter, bo zbiegła się z 10-leciem działalności Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, którego dyrektorem jest Renata Nowakowska.
Pierwsze dwa dni przeznaczone były bardziej dla koneserów. Wówczas odbyła się m.in. doroczna „Noc Poetów”, podczas której swoje wiersze prezentowali uczestnicy XVIII Przemyskiej Wiosny Teatralnej, wówczas można było uczestniczyć w koncercie charyzmatycznego wokalisty i aktora młodego pokolenia Artura Gotza „Tango d’amore”, wówczas chętni mieli przyjemność wziąć udział w spektaklu teatralnym w wykonaniu aktorów teatru „Fredreum” – „Niewierny”, koncercie Orkiestry Teatru Norodowego ze Lwowa pod dyrekcją Bohdana Moczurada, koncercie Sagittarius Blues Group, wreszcie podziwiać kunszt wokalny gwiazdy święta, czyli Renaty Przemyk.
Atrakcje dzisiejszego dnia (21 czerwca br.) były skierowane już do wszystkich. Zarówno tych małych, jak i dużych, młodszych, jak i starszych. Na Wzgórzu Zamkowym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była m.in. parada zamkowa z udziałem uczestników Festiwalu Brave Kids, gry i zabawy plebejskie, warsztaty plastyczne, garncarskie, wyplatania z jutowego sznurka. Nie mogło zabraknąć kramów z przeróżnymi artykułami. Oprawę muzyczną zapewnił Kwartet Jorgi. Odbyła się także inscenizacja historyczna pod tytułem „Turniej o miecz Króla Kazimierza” w wykonaniu Pracowni Rekonstrukcji Historycznych „Scutum”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ze strony "ŻP" , W różnych okresach czasu dowiaduję się , że istnieją w Przemyślu święta takie jak :" Chleba" ,'Fajki" , " Miodu" , Ulicy Kazimierzowskiej" , a teraz "Święto Zamku Kazimierzowskiego".Czy istnieją jakieś inne święta w mieście?. Jeśli tak , to czy miasto planuje wydanie Dekretu , na mocy którego były wolne od pracy której i tak niewiele?
Ze strony "ŻP" , W różnych okresach czasu dowiaduję się , że istnieją w Przemyślu święta takie jak :" Chleba" ,'Fajki" , " Miodu" , Ulicy Kazimierzowskiej" , a teraz "Święto Zamku Kazimierzowskiego".Czy istnieją jakieś inne święta w mieście?. Jeśli tak , to czy miasto planuje wydanie Dekretu , na mocy którego były wolne od pracy której i tak niewiele?