Reklama

Szedł i „malował”. Zniszczył kilka odnowionych kamienic. 19-letni chuligan zatrzymany

Dzięki monitoringowi miejskiemu funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Przemyślu udało się namierzyć młodocianego chuligana, który jednej nocy zniszczył kilka kamienic w mieście, w tym zabytkowych i odnowionych. Zuchwały „graficiarz” został zatrzymany. Usłyszał zarzuty.

– O godzinie 1.40 w nocy z poniedziałku na wtorek operator monitornigu poinformował naszego dyżurnego, że jeden delikwent z pięcioosobowej grupy, idącej ulicą Franciszkańską, przez Rynek, w kierunku ulicy Kościuszki, sprejem maluje kamienice. Zaczął od budynku BWA, potem w okolicach dawnego Empiku, dalej przy restauracji Trzy Papryczki

– wyliczył komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.

– Urodzony w 2005 roku mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności prowadzi policja, bo to, co zrobił, jest przestępstwem

Reklama

– dodał.

Zniszczył zabytkowe kamienice

19-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań i usłyszał zarzuty prokuratorskie za ten chuligański czyn.

– Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol funkcjonariuszy straży miejskiej, który wezwał policjantów z naszej komendy. Na miejscu, w trakcie ustalania przebiegu zdarzenia, jeden z mężczyzn przyznał się do dewastacji mienia. Posiadał również przy sobie farbę w aerozolu w kolorze czerwonym, która została zabezpieczona jako jeden z dowodów w sprawie

– powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu aspirant Joanna Golisz[paywall].

Reklama

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa. W środę, 4 grudnia br., zatrzymany młodzieniec został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia 6 kamienic, które są wpisane do rejestru zabytków województwa podkarpackiego.

Przyznał się do przestępstwa

– 19-latek, mieszkaniec Przemyśla, przyznał się do popełnienia przestępstwa, które reguluje Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Prokurator zastosował wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Wysokość strat, jakie ponieśli zarządcy, będzie szacowana w toku prowadzonego śledztwa

Reklama

– dodała asp. J. Golisz.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

– Z graficiarzami zawsze jest problem. Bo robią to w miejscu, gdzie nie sięga oko kamery albo w miejscu, w którym ktoś stoi na czatach, a inny maluje, albo też w całkowitych ciemnościach. Udało się nam kilka takich osób zatrzymać, łącznie z tym, który wymalował całą Franciszkańską, ale ten szedł już na bezczelnego

– podsumował komendant przemyskiej straży miejskiej J. Geneja.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/12/2024 11:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama