49-letnia Alicja Chuchra zrezygnowała z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Ponoć powodem złożenia przez nią rezygnacji jest brak porozumienia z władzami miasta.
Nie ma co ukrywać, że sytuacja tej miejskiej spółki była i jest zła. Zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję finansową. Konsekwencją tego był m.in. strajk pracowników, którzy żądali podwyżek[paywall]. Zakład był oflagowany, na autobusach widniały plakaty z informacją o prowadzonej akcji. Prezes spółki Alicja Chuchra – choć stała za pracownikami – stwierdziła, że firmy nie stać na 300-złotowe podwyżki. Proponowała dla każdego po 100 zł, twierdząc że winnymi złej kondycji finansowej jest miasto, gdyż przekazuje na transport publiczny zbyt mało pieniędzy.
Sytuacja została na moment opanowana, ale to nie znaczyło, że MZK sp. z o.o. stanął twardo na nogi. I prawdopodobnie brak porozumienia między zarządem spółki a władzami miasta, a także rozpowszechnianie informacji o zadłużeniu i rzekomym bankructwie spółki oraz obwinianie za obecny stan poprzednie władze skłoniły A. Chuchrę do złożenia wypowiedzenia.
Jej rezygnację potwierdził rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. – Prezes zarządu Alicja Chuchra złożyła na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki wypowiedzenie umowy o zarządzanie i rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 lipca br., czyli po upływie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Swoją decyzję uzasadniła względami osobistymi. Obecnie trwają rozmowy prezydenta z panią prezes – wyjaśnił. Rozmowy najprawdopodobniej dotyczą przyszłości i ewentualnego wycofania wypowiedzenia przez A. Chuchrę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.MZK to wirtualna firma raczej z życia urojonego.To mieszkancy maja sie podporządkować częstotliwości kursowania,pór kursowania, trasy jak dla wycieczek turystycznychWozi to wirtualnych pasażerów a kasy się domaga a nawet podwyżek.
Prywatny przedsiębiorca wychodzi na swoje, a MPK nie, jak to jest.Czy spółka miejska pobiera opłaty za korzystanie z przystanków ?Ostatnio jechałem czerwonym autobusem i nie jest tak zle , czysto , nowe itp. naprawdę nie zle. Ale pani zrezygnowała, to kto obejmie stanowisko? :)))))))))))))
ja na busy sram,wole jezdzic mekolami, przynajmniej nie capi z pod pachy wiesniakom
Czemuż się dziwić że taka sytuacja tak miało być wspaniale po wyborach. Żal mam do Radnych poprzednia Rada była słaba, ale ta jest dnem. Jeżeli Ja widzę człowieka siedzącego za stołem prezydium w muszce żeby upodobnić się do (wybaczcie nie będę nawet pisała jego nazwiska bo przez gardło mi nie przejdzie), a na FB wydurnia się w jakich przebrankach rycerskich to wybaczcie Państwo, czy to są jakieś jaja ? Ludzie kogoście wybrali !!! Naprawdę Rada Miasta to jest teatrzyk dla was ? ZREZYGNUJCIE póki czas ...
Nie można mieć pretensji do radnych. Każdy człowiek ma prawo być niegramotny, sfiksowany czy w ogóle durnowaty więc radny też. Gorsze jest to, że tylu durnowatych wyborców w danym okręgu się znajduje co na takiego głosują i go wybierają na swojego przedstawiciela. Masochizm to czy głupota?
Dobrze powiedziane rada DNO ! ten typ w muszce robi z siebie pajaca - lokalny KAMELEON durna przemyska młodzież tych buców wybrała.
Prezydent powinien zrobić coś z MZK...Rozkład jazdy jest ułożony tragicznie.1.Autobus z każdego osiedla co 15-20 min.W godz.6-18,a pózniej co 30 min.2.Prezes MZK powinien być dobrym ekonomista.3.Rozkład powinno układać MZK lub zewnętrzna firma,na podstawie obłożenia linii a nie Urząd Miasta.4..Bilety miesięczne dla każdego z seniorów w kwocie chociaż 10 zł.(miesięcznie).Połowa pasażerów to seniorzy.A miasto daje za mała dotacje na ich przewozy.5.Dofinansowanie z Miasta lub instytucji Państwowych na przynajmniej dwa nowe autobusy w roku.6.Likwidacja pewnych linii,aby się nie dublowały.I wprowadzenie dodatkowych kursów pozostałych linii.Linie 01 i 02 powinny kursować co 30 min..7.Przywrócenie lub zwiekszenie liczby kursów w/w linii:10 Zajezdnia-Rosłońskiego,22 Z.P.P-oś.Kmiecie(kurs min.raz na godzinę)27 Bakończyce-os.Kazanów(kurs co godzinę od 6 do 19)34 os.Rycerskie-Sielecka Elbud(zwiększenie liczby kursów w soboty i niedziele)8.Likwidacja linii:24,26,32.9.Zmniejszenie liczby kursów linii nr.18 do kursów szczytowych.
A czy te nowe autobusy z Autosanu to aby nie za małe? Kraków kupuje przegubowe i są pełne pasażerów, to i u nas tak spróbować trzeba. To i na wyższe pensje dla kierowców będzie jak w jednym autobusie więcej pasażerów będzie. Nie zatrzymywałbym się w pół drogi, tj po kupnie Autosanów ok 35%większych od tych tureckich wcześniejszych pójść dalej i kupić te największe jak Kraków.
Za dużo biurokracji ,jak jest na zachodzie szef,księgowa i pracownicy,a tutaj 50 biurokratów,50 kierowców to zysk idzie na urzędników i tak jest we wszystkich polskich firmach,urzędach.
Przemyśl to porażka.... jeżeli kierowcy dostają najniższą krajową za swoją pracę to dramat ... adekwatnie do ponoszonej odpowiedzialności za przewóz osób to nie ma sensu wstawać do pracy ...
Żadnego strajku nie było w Mzk ,w sprawie podwyżek była przeprowadzona akcja protestacyjna .Niech Prezydent Bakun zarabia tyle co kierowca w Mzk , bo przed wyborami obiecywał zmiany na lepsze a wręcz przeciwnie jest gorzej i nie dotrzymuje słowa.
Słychać wycie ? Znakomicie to PISoBOLSZEWIA odrąbywana od koryta dojnej zmiany he he.
Podoba mi sie inicjatywa aby senior płacił symboliczne 10zł-ceny paliw szaleja ,ale POMYSŁ Miasta aby zlikwidowac MZK i oddać linie w rece prywaciarza to SKANDAL-zadna komunikacja nie bedzie zarabiac na siebie przy tylu ulgach,darmowych przejazdach itd-KOMUNIKACJA MA SŁUŻYC LUDZIOM!a swoja droga?nie mogl iodwoac sami Prezes bo nie było sie czego czepić gdyż jest ekonomistką,to zrobili TAK by sie sama podała do dymisj150 ludzi na bruk?o czuje pierwszy STRAJK w obronie miejsc pracy Prezydenta Bakuna i jego "zastepcy"
Prorok,masz racje.Zastepcy Bakuna....On Nie wie jak sie nazywa.Porazka ...Stołek dupe trzyma.
Trzeba było głosować na Hamryszczaka toby seniorzy od 60 roku życia jeździli za darmo jak obiecał a nie narzekać teraz !!!
MZK od lat nie ujmuję kursu autobusu dla mieszkańców szczytowych ulic Przemyśla : Wandy,Sucharskiego,Akacjowej . Czy tutaj żyją PODLUDZIE , którym autobus się nie należy ?
Taki przegubowiec owszem, nie wjedzie wszędzie ale mogły jechać na trasie z Lwowskiej na Grunwaldzką czy na Rosłońskiego które w ogóle jest nieskomunikowane, albo przez Wilcze.
Peka...Jak Rosłońskiego nie jest skomunikowane? A linia nr.18?Która przejezdza przez Jagiellońska,gdzie możesz się przesiadać w praktycznie każda inna linie.Przegubowiec na Wilczu sie nie wyrobi.Na trase Lwowska-Grunwaldzka owszem,maja pętle i gdzie zawracac.Ale za mało jest pasażerów w Przemyślu na przegubowce.Wystarczy autobus co 15-20 min. I będą choć częściowo zapełnione.A nie jeden za drugim z których pierwszy jest na full,a drugi pusty i przerwa godzinę.
Moze broszka powie kto rzadzil przez ostatnie lata przemyslem i kto zrobil z miasta prawie wjoche fanatyk nart ktory doprowadzil do ruiny przemysl i w nagrode dostal stolek w rzeszowie zaklady mirjskie pracy doprowadzil do ruiny bakon mial to wszystko naswietlic ale chyba dostal telefon z gory i milczy a mieszkancy nic nie wiedza i dalej bija brawo pis
Bakun miał dużo rzeczy zrobić,a to audyt,a to czystkiw spólkach miejskich,na razie to bije pianę i nic więcej.Swoją drogą bardzo ciekawe że osiedle przemyskiego developera jakie się buduje jeździ przez teren spółki miejskiej a nie niszczy swojej drogi od Bielskiego,czyżby ktoś dostał w promocji mieszkanie?
MZK to wirtualna firma raczej z życia urojonego.To mieszkancy maja sie podporządkować częstotliwości kursowania,pór kursowania, trasy jak dla wycieczek turystycznychWozi to wirtualnych pasażerów a kasy się domaga a nawet podwyżek.
Prywatny przedsiębiorca wychodzi na swoje, a MPK nie, jak to jest.Czy spółka miejska pobiera opłaty za korzystanie z przystanków ?Ostatnio jechałem czerwonym autobusem i nie jest tak zle , czysto , nowe itp. naprawdę nie zle. Ale pani zrezygnowała, to kto obejmie stanowisko? :)))))))))))))
ja na busy sram,wole jezdzic mekolami, przynajmniej nie capi z pod pachy wiesniakom