Reklama

Szefowa MZK złożyła rezygnację

49-letnia Alicja Chuchra zrezygnowała z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Ponoć powodem złożenia przez nią rezygnacji jest brak porozumienia z władzami miasta.

Nie ma co ukrywać, że sytuacja tej miejskiej spółki była i jest zła. Zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję finansową. Konsekwencją tego był m.in. strajk pracowników, którzy żądali  podwyżek[paywall]. Zakład był oflagowany, na autobusach widniały plakaty z informacją o prowadzonej akcji. Prezes spółki Alicja Chuchra – choć stała za pracownikami – stwierdziła, że firmy nie stać na 300-złotowe podwyżki. Proponowała dla każdego po 100 zł, twierdząc że winnymi złej kondycji finansowej jest miasto, gdyż przekazuje na transport publiczny zbyt mało pieniędzy.

Sytuacja została na moment opanowana, ale to nie znaczyło, że MZK sp. z o.o. stanął twardo na nogi. I prawdopodobnie brak porozumienia między zarządem spółki a władzami miasta, a także rozpowszechnianie informacji o zadłużeniu i rzekomym bankructwie spółki oraz obwinianie za obecny stan poprzednie władze skłoniły A. Chuchrę do złożenia wypowiedzenia.

Reklama

Jej rezygnację potwierdził rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. – Prezes zarządu Alicja Chuchra złożyła na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki wypowiedzenie umowy o zarządzanie i rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 lipca br., czyli po upływie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Swoją decyzję uzasadniła względami osobistymi. Obecnie trwają rozmowy prezydenta z panią prezes – wyjaśnił. Rozmowy najprawdopodobniej dotyczą przyszłości i ewentualnego wycofania wypowiedzenia przez A. Chuchrę.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-20 17:22:12

    MZK to wirtualna firma raczej z życia urojonego.To mieszkancy maja sie podporządkować częstotliwości kursowania,pór kursowania, trasy jak dla wycieczek turystycznychWozi to wirtualnych pasażerów a kasy się domaga a nawet podwyżek. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    , - niezalogowany 2019-04-20 17:35:59

    Prywatny przedsiębiorca wychodzi na swoje, a MPK nie, jak to jest.Czy spółka miejska pobiera opłaty za korzystanie z przystanków ?Ostatnio jechałem czerwonym autobusem i nie jest tak zle , czysto , nowe itp. naprawdę nie zle. Ale pani zrezygnowała, to kto obejmie stanowisko? :)))))))))))))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kapus - niezalogowany 2019-04-20 18:57:59

    ja na busy sram,wole jezdzic mekolami, przynajmniej nie capi z pod pachy wiesniakom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama