W ramach nawiązanej współpracy Orzełka z Akademią Piłkarską Wisła Kraków trenerzy z Przeworska odbyli warsztaty szkoleniowe. Dzięki nim będą mogli uatrakcyjniać zajęcia ze swoimi podopiecznymi.
Siedmiu przeworskich trenerów: Tomasz Syk, Waldemar Majba, Mateusz Syk, Grzegorz Łuczyk, Piotr Wojtaszek, Patryk Broda i Tomasz Majba w sobotę, 9 kwietnia, uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych „Mój Pierwszy Sezon”. Odbyły się one w Hali Głównej TS Wisła Kraków, wzięli w nich udział również trenerzy z innych miast. Warsztaty dotyczyły szkolenia zawodników w wieku 4 – 7 lat. Prelegentami byli[paywall] trener Akademii Piotr Wijata oraz właściciel oraz założyciel Akademii Fiesta Tomasz Kaleta.
– Warsztaty były podzielone na dwa etapy: poranne zajęcia miały charakter teoretyczny, natomiast popołudniowe – praktyczny. Dyskutowaliśmy na temat etapów rozwoju dzieci,
o tym, jak dużą rolę w zajęciach z najmłodszymi odgrywa dobra atmosfera oraz cierpliwość – mówił prezes Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku Tomasz Syk. – Podczas zajęć prelegenci wskazywali na to, że dzieci powinny się czuć doceniane i być często chwalone. Zajmowaliśmy się słownikiem zwrotów trenera pracującego z przedszkolakami, czyli pochwały za obecność oraz działanie. Poruszony został również temat roli rodzica oraz komunikacji z dzieckiem. Prelegenci podkreślali, że ważne jest zaufanie rodzica do trenera – zaznaczył T. Syk.

Po przedstawieniu podstawowych umiejętności ruchowych i piłkarskich oraz budowie jednostki treningowej trenerzy przeszli do zajęć praktycznych. Waldemar Majba oraz Tomasz Syk przeprowadzili pokazowy trening na grupie dzieci z Krakowa, które na co dzień trenują w ramach Wiślackich Skrzatów. Trening w ostatniej części kursu był poddany dyskusji.
Zapisów do Wiślackich Skrzatów w Przeworsku można dokonywać na stronie www.orzelekprzeworsk.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze