Reklama

Szmuglowali narkotyki na Ukrainę

08/05/2018 18:00

Troje obywateli Ukrainy odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było szmuglowanie narkotyków. Cudzoziemcom grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko trzem obywatelom Ukrainy. Na ławie oskarżonych zasiądzie[paywall] dwóch mężczyzn: 39-letni Viktor K. i 46-letni Yevgeni S. oraz 34-letnia Olga P.

Wymienionym prokurator zarzucił udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała na terenie Unii Europejskiej oraz Ukrainy i Rosji. Grupa ta miała na celu szmuglowanie narkotyków ze Wspólnoty Europejskiej na Ukrainę.

Oskarżeni odpowiedzą także za usiłowanie wywiezienia z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne Korczowa – Krakowiec znacznej ilości środka odurzającego w postaci żywicy konopi o łącznej wadze 237 kilogramów. Miało to miejsce 18 lutego 2017 roku.

Narkotyki przewożone były z Hiszpanii do Rosji przez „kurierów”. Ukryte zostały w skrytkach konstrukcyjnych umieszczonych w progach samochodów osobowych marki BMW X6 oraz BMW X5 na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Przemyt udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej i Terespola.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości