Troje obywateli Ukrainy odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było szmuglowanie narkotyków. Cudzoziemcom grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko trzem obywatelom Ukrainy. Na ławie oskarżonych zasiądzie[paywall] dwóch mężczyzn: 39-letni Viktor K. i 46-letni Yevgeni S. oraz 34-letnia Olga P.
Wymienionym prokurator zarzucił udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała na terenie Unii Europejskiej oraz Ukrainy i Rosji. Grupa ta miała na celu szmuglowanie narkotyków ze Wspólnoty Europejskiej na Ukrainę.
Oskarżeni odpowiedzą także za usiłowanie wywiezienia z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne Korczowa – Krakowiec znacznej ilości środka odurzającego w postaci żywicy konopi o łącznej wadze 237 kilogramów. Miało to miejsce 18 lutego 2017 roku.
Narkotyki przewożone były z Hiszpanii do Rosji przez „kurierów”. Ukryte zostały w skrytkach konstrukcyjnych umieszczonych w progach samochodów osobowych marki BMW X6 oraz BMW X5 na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Przemyt udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej i Terespola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze