Wprawdzie od czwartej edycji konkursu szopek bożonarodzeniowych minęło już kilkanaście tygodni, jednak dopiero kilka dni temu to piękne przedsięwzięcie zostało podsumowane. Organizatorzy wręczyli nagrody publiczności.
Wnętrze dolnego kościoła ojców Franciszkanów w Przemyślu opustoszało. Ucichły dźwięki kolęd i pastorałek. Znikły cudowne szopki. IV Międzynarodowy Konkurs Szopki Bożonarodzeniowej 2019 dobiegł końca. W trakcie wystawy pokonkursowej w okresie od 26 grudnia ub.r. do 2 lutego br. konkursowe szopki obejrzało ponad 15 tysięcy zwiedzających![paywall]
– Wszyscy byli zauroczeni pięknem i pomysłowością, podziwiali trud, jaki twórcy włożyli w wykonanie swoich arcydzieł. Prezentowane szopki zachwycały różnorodnością. Organizatorzy nie stawiali warunków, nie narzucali kanonów, w jakich należy utrzymać zgłaszaną do konkursu szopkę. Zostawili twórcom wolną rękę, a właściwie wolne serce. I ten klimat „co w duszy gra…” jest wyraźnie odczuwalny już od pierwszej edycji konkursu – powiedział pomysłodawca konkursu Jan Nowakowski.
Podczas wystawy pokonkursowej – w ramach Plebiscytu Publiczności – zwiedzający mieli możliwość nie tylko podziwiać szopki, ale także oddać głos na ich zdaniem najpiękniejszą. A wybór wcale nie był łatwy. Wiele osób chciało głosować na wszystkie, co, niestety, nie było możliwe. W specjalnej księdze wpisywano imię i numer wybranej szopki. Po zamknięciu wystawy pokonkursowej i podliczeniu wpisów okazało się, że głosowała naprawdę spora, bo aż 5-tysięczna grupa zwiedzających.
Laureatami Plebiscytu Publiczności IV Międzynarodowego Konkursu Szopki Bożonarodzeniowej Przemyśl 2019 zostali – 1. miejsce: Tadeusz Czaja (szopka nr 28), 2. miejsce: Barbara Broś (szopka nr 59), 3. miejsce: Mieczysław Segiet (szopka nr 22). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze