Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wyniki kwietniowego egzaminu, do którego przystąpili uczniowie klas VI szkół podstawowych.
Sprawdzian składał się z dwóch części. Obie były przeprowadzone w formie pisemnej. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, druga z języka obcego nowożytnego. Wyniki tegorocznego sprawdzianu pokazują, że uczniowie w całej Polsce dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego wymagającymi wyszukania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio. Z matematyki wykazali się umiejętnością opisywania części danej całości za pomocą ułamka na podstawie informacji przedstawionej graficznie.
W języku rosyjskim i francuskim największą trudność sprawiło uczniom zadanie sprawdzające umiejętność wyszukiwania informacji szczegółowej w tekście pisanym. W języku angielskim i niemieckim najtrudniejszym dla szóstoklasistów okazało się zadanie sprawdzające umiejętność stosowania środków językowych oparte na tekście – wyliczono.
Tegoroczni uczniowie VI klas szkół podstawowych byli pierwszym rocznikiem, który od I klasy uczył się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Kwietniowy sprawdzian uczniowie pisali w nowej formule. Przystąpienie do niego było warunkiem ukończenia edukacji na poziomie podstawowym.
(* jako pierwszy podano średni wynik ogółem w procentach, jako drugi sprawdzian stanin)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze