Rada Powiatu Jarosławskiego wyraziła zgodę na obciążenie hipoteką nieruchomości Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Szpital przymierza się do hipotecznego kredytu w wysokości 8 mln zł. Zgoda organu prowadzącego była konieczna. Bez niej dyrekcja szpitala nie mogła podjąć decyzji o nałożeniu obciążeń na mienie szpitala.
Zabezpieczeniem pożyczki będzie wpis do księgi wieczystej oraz cesja praw ubezpieczeniowych na rzecz kredytodawcy. Kredyt ma być zabezpieczeniem wkładu własnego do kompleksowej modernizacji budynków i[paywall] kotłowni wraz z przebudową sieci ciepłowniczej i gazowej. Drugim zadaniem będzie rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku wielofunkcyjnego z umiejscowieniem w nim oddziału ginekologiczno- położniczego, neonatologicznego i bloku operacyjnego.
Władze powiatu zamierzają skorzystać także ze wsparcia unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. – W przyszłym roku, kiedy konkurs zostanie ogłoszony, powiat będzie składać odpowiedni wniosek, bo taka możliwość istnieje. Kredyt stanowi zabezpieczenie niezbędne do jak najszybszego rozpoczęcia tej inwestycji, która pochłonie co najmniej kilkanaście milionów złotych, gdyż cała dokumentacja już jest i nie możemy dłużej czekać. Ma to między innymi związek z powstaniem w COM Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, będącego elementem Podkarpackiego Systemu Ratownictwa Medycznego, na który otrzymamy minimum 10 milionów złotych z budżetu państwa – wyjaśniał starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
centrum opieki medycznej moze ktos dopisze ktory to szpital czy to ,KOSCIUSZKI'
JAK TO TEN NORMALNY TO ZAMKNAC A WETERYNARZY DO LECZNIC BOCIANY KARMIC