1 bm. zaczęły obowiązywać nowe zasady świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Dotychczas świadczyły ją przychodnie i ośrodki, które miały podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Teraz ten obowiązek przejęły placówki zrzeszone w tzw. sieci szpitali, czyli szpitale powiatowe, ponadpowiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc[paywall] do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.
Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie. Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna funkcjonuje obok szpitalnych oddziałów ratunkowych. W działających tam recepcjach chorzy będą kierowani do lekarzy pracujących na sor lub przyjmujących w gabinetach całonocnej i świątecznej opieki medycznej. Główny cel zmian to odciążenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, gdzie czasami czas oczekiwania na pomoc wynosi od kilku do nawet kilkunastu godzin. W kolejce czekają zarówno osoby z przeziębieniem jak i poważniejszymi dolegliwości zagrażającymi życiu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Totalna żenada. Dopiero teraz się zaczyna sajgon. Nie ma żadnych innych przychodni bo nie mają kontraktów. Wszyscy jadą do szpitala, z grypą albo inną pierdołą. Kolejki, kolejki masakra. Dziękujemy ci pisie.
Pic na wode ja siedzialam na izbie od 12 a zostalam przyjeya o 22 to jest kpina
Ale ludziom to pasuje - są zadowoleni jak wynika z sondaży.Ważne dla nich, że dojna zmiana wszystko zaorze tzn. zreformuje.Chrystus królem Polski a reszta się nie liczy.
nie dziękuj PiSowi. Adresatem Twoich podziękowań powinni być Ci co rządzili przez 8 lat przed PiSem tj. PO + PSL, bowiem to ONI pozostawili PO SOBIE BAGNO!!!
"bezpartyjny" moher... włącz aktualizację sekciarzu!...
Ziobro odwołał kolejnych prezesów sądów. Stracili stanowiska przed upływem kadencji.Odwołani prezesi to: sędzia Artur Broś z Sądu Rejonowego w Lubaczowie (zastąpiła go Ewa Hełmecka) i sędzia Krzysztof Gaca z Sądu Rejonowego w Przeworsku (jego obowiązki przejął Mariusz Fołta). Panie ministrze konieczna jest pana interwencja w sądzie rejonowym i okręgowym w Przemyślu . Skostniały beton potrzebuje solidnego młota pneumatycznego żeby rozwalić układ sędziowsko prokuratorski, komorniczy i notarialny. czytaj reprywatyzacja kamienic
Baju bajuvnocą Baju Baju w dzień
Totalna żenada. Dopiero teraz się zaczyna sajgon. Nie ma żadnych innych przychodni bo nie mają kontraktów. Wszyscy jadą do szpitala, z grypą albo inną pierdołą. Kolejki, kolejki masakra. Dziękujemy ci pisie.
Pic na wode ja siedzialam na izbie od 12 a zostalam przyjeya o 22 to jest kpina